Кількість стартапів вартістю понад 1 млрд дол. зросла на 80%

Кількість “однорогів”, стартапів з оцінкою вартості вище 1 млрд доларів США, які не торгуються на біржі, в 2021 р збільшилася у світі на 80% і склала 1058 компаній, свідчать дані дослідницького інституту Хужунь (Hurun Research Institute), повідомляє Інтерфакс.

На першому місці за їх кількістю йдуть США — 487 компаній. Далі йде Китай, де налічується 301 “одноріг”. За рік їхня кількість зросла на 74, повідомляється в рейтингу Global Unicorn Index 2021. На третьому рядку знаходиться Індія з показником 54 стартапи, яка витіснила з цієї позиції Велику Британію.

Китайський технологічний гігант Bytedance, материнська компанія відеоплатформи TikTok та її китайської версії Douyin, є найбільшим “однорогом” у світі, оскільки його вартість цього року зросла до 350 млрд дол.

Нагадаємо, що цей рік відзначився значною кількістю декакорнів — стартапів, оцінених у 10 млрд доларів США або вище. У 2021 р цього статусу набули 30 компаній. 2020 р їх було 15, а 2019 р — всього п’ять. Останніми до списку декакорнів увійшли Grammarly та Faire.

Як вже повідомляло NotaВene, Європа перевершила Китай за кількістю стартапів з оцінкою вартості понад 1 млрд дол., так званих “однорогів”, через посилення регуляторного середовища в КНР.

Варто зазначити, що стартап Grammarly, який заснували уродженці України, у ході нового раунду отримав оцінку 13 млрд дол. Всього два роки тому сервіс, який допомагає перевірити правопис у текстах англійською мовою, став “єдинорогом”. Сервіс покращення текстів Grammarly залучив 200 млн дол. інвестицій, а його оцінка досягла 13 млрд дол.

Total
0
Shares
Previous Article

Реальна зарплата зросла за рік на 8%

Next Article

Україна скоротила експорт соняшникової олії на 15%

Related Posts
Total
0
Share