Кількість робочих місць у сфері ВДЕ зросте до 25 млн за 10 років

Кількість людей, які працюють у секторі відновлюваних джерел енергії у всьому світі, минулого року зросла до 12 млн проти 11,5 млн у 2019 р, з посиланням на новий звіт Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA) у співпраці з Міжнародною організацією праці (МОП), повідомляє PV-magazine.

Восьме видання “Відновлюваної енергії та робочих місць: щорічний огляд 2021 р” підтверджує, що COVID-19 спричинив затримки та порушення ланцюгів поставок, що впливало на робочі місця в різних країнах.

Робочі місця у сфері сонячної та вітрової енергії продовжували очолювати зростання у цьому секторі. Вони становили відповідно 4 млн та 1,25 млн робочих місць.

На Китай припадало 39% робочих місць у сфері ВДЕ у 2020 р, за ним йдуть Бразилія, Індія, США та країни-члени Європейського Союзу.

Багато інших країн також створюють робочі місця у секторі ВДЕ, серед них В’єтнам та Малайзія, які стали ключовими експортерами фотоелектрики; Індонезія та Колумбія, які мають великі сільськогосподарські ланцюжки поставок біопалива; і Мексика та Росія, де зростає вітрова енергія. У Африці на південь від Сахари “сонячні” робочі місця розширюються в різних країнах, таких як Нігерія, Того та Південна Африка.

У доповіді підкреслюється, що в результаті переходу на “зелену” енергетику більше робочих місць буде отримано, ніж втрачено, і наводиться сценарій: до 2030 р з’явиться близько 25 млн нових робочих місць. До 2050 р IRENA прогнозує 43 млн працівників сектору відновлюваних джерел енергії.

Нагадаємо, що до 2030 р морська вітроенергетика забезпечить 900 000 робочих місць з повною зайнятістю у всьому світі. Про це йдеться у звіті консалтингової компанії Rystad Energy.

Як вже повідомляло NotaВene, закриття вугільних підприємств в Україні спричинить втрату 56 тис. робочих місць до 2030 р. Натомість у секторі відновлюваної енергетики може з’явитися 161 тис. робочих місць, стверджує дослідження “Економічні наслідки поступової відмови від використання вугілля в Україні до 2030 року”, проведене аналітичним центром Aurora Energy Research за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля (бюро Київ — Україна).

Total
0
Shares
Previous Article

Поставки смартфонів в глобальному масштабі знизилися на 6%

Next Article

Cудді розблокували судову реформу

Related Posts
Total
0
Share