Кількість проєктів вугільної генерації в світі скоротилася втричі

Аналітичний центр E3G опублікував дослідження, що містить дані про кількість проєктів вугільної електроенергетики по всьому світу і динаміці їх розвитку, повідомляє видання elektrovesti.

Відзначається, що з 2015 р 44 країни, з яких 27 входять в Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) і Євросоюз, взяли зобов’язання не відкривати нові вугільні електростанції.

Автори звіту виявили, що в ще 40 країнах, з яких вісім входять в ОЕСР і ЄС, відсутні плани по будівництву нових вугільних електростанцій, і ці країни могли б взяти на себе відповідні зобов’язання.

У всьому світі з 2015 р були скасовані заплановані проєкти вугільних електростанцій в обсязі 1175 ГВт.

Якщо в 2015 р глобальний портфель проєктів вугільної генерації, які перебувають на різних стадіях, оцінювався в 1553 ГВт, то в поточному році він становить всього 482 ГВт.

На Китай припадає понад половини цього обсягу (260 ГВт), хоча країна помітно скоротила свій портфель потенційних вугільних електростанцій. З 2015 р скорочення склало 484 ГВт.

На КНР і ще п’ять країн (Індія, В’єтнам, Індонезія, Туреччина і Бангладеш) припадає понад чотири п’ятих глобального портфеля нових вугільних проєктів. А всього плани будівництва нової вугільної генерації існують в 37 країнах. З них в 16 країнах планується до реалізації тільки один проєкт.

“Структурна трансформація світового електроенергетичного сектора прискорюється, і країни все частіше відмовляються від вугільної енергетики”, — роблять висновок автори доповіді. “Тенденція відмови від вугілля відбивається як в темпах виведення з експлуатації існуючих вугільних електростанцій в країнах ОЕСР і ЄС, так і в повсюдному красі глобального портфеля нових проєктів». Напередодні COP26 уряди можуть колективно відреагувати на заклик генерального секретаря ООН Гутерріша відмовитися від нового вугілля в 2021 р”.

Нагадаємо, що міністри навколишнього середовища країн Великої сімки (Велика Британія, Німеччина, Італія, США, Франція, Японія, Канада) опублікували комюніке з питань клімату та навколишнього середовища. У документі підтверджується прихильність G7 переходу до економіки з нульовим балансом викидів (Net Zero) для досягнення кліматичних цілей по утриманню глобального потепління не вище 1,5 градусів Цельсія.

Велика сімка також підтверджує свої обов’язки узгодити міжнародне фінансування з цілями Паризької угоди. При цьому наголошується, що вироблення електроенергії на основі вугілля є найбільшим фактором глобального підвищення температури.

Як вже повідомляло NotaВene, Бурштинська ТЕС є найбруднішою електростанцією Європи, а Україна викидає отруйного пилу з вмістом важких металів більше, ніж всі країни ЄС, Туреччина та Західні Балкани разом узяті. Україна продукує 72% всіх викидів зольного пилу в Європі, 27% двоокису сірки та 16% оксидів азоту.

Варто зазначити, що скорочення на 40% викидів СО2 в атмосферу для України можливе тільки внаслідок скорочення виробництва: менше виробляється електроенергії, мінеральних добрив, виплавляється металу, ніж 30 років тому.

Total
0
Shares
Previous Article

Аграрний сектор лідирує за кількістю нелегальних працівників

Next Article

Україна скоротила імпорт коксівного вугілля на 4,5%

Related Posts
Total
0
Share