У вересні поточного року Державне підприємство обслуговування повітряного руху (Украерорух) забезпечило аеронавігаційним обслуговуванням 26 241 рейс, що становить 76% від кількості польотів у вересні 2019 р, повідомляє Міністерство інфраструктури.
Варто зазначити, що на такому рівні показник авіатрафіку тримається впродовж двох останніх місяців. Внутрішні польоти становили у вересні 3112 рейсів, що на 14,5% більше порівняно з відповідним періодом допандемічного 2019 р.
Мінінфраструктури заявляє, що на збільшення кількості польотів вплинула низка факторів: сезонність попиту на авіаперевезення, ослаблення карантинних обмежень у багатьох країнах світу, прийняття авіапасажирами нових пандемічних реалій і правил подорожей, вихід на ринок України нових авіаперевізникв, а також зменшення ставок за аеронавігаційне обслуговування на маршруті для польотів в окремій частині повітряного простору України над акваторією Чорного моря.
Міністерство також нагадує, що Україна та Євросоюз у жовтні планують підписати угоду про спільний авіаційний простір. Прийняття документа сприятиме появі нових закордонних гравців на вітчизняному авіаринку, більшій доступності європейського ринку для українських компаній та зростанню інтенсивності авіатрафіку в цілому.
Нагадаємо, що у березні 2020 р Україна тимчасово зупинила авіасполучення в рамках карантинних заходів через пандемію COVID-19. З 5 червня минулого року Україні відновила внутрішнє авіасполучення, а з 15 червня — міжнародне. У 2020 р кількість польотів у повітряному просторі, що перебуває під відповідальністю України, становила 142 047 рейсів, що на 57,6% менше, ніж за 2019 р.
Як вже повідомляло NotaВene, за перше півріччя поточного року державне підприємство обслуговування повітряного руху відзвітувало про чисті збитки на суму 260,5 млн гривень — за аналогічний період минулого року чистий фінансовий збиток Украероруху склав 881,8 млн грн.