Кількість покупок за картками в ІІ кварталі зросла на 35,7%

Загальна кількість транзакцій по картах за другий квартал поточного року порівняно з аналогічним періодом минулого року зросла на 35,7%, повідомляє Український процесинговий центр.

За ІІ квартал 2021 р частка покупок карткою у POS-терміналах за кількістю транзакцій досягла 63% від усіх фінансових транзакцій за картками банків-клієнтів UPC. Для порівняння, за ІІ квартал 2020 р цей показник становив 61,3%. Загальна кількість покупок карткою зросла на 39,4% та складала в середньому на місяць дев’ять транзакцій на одну активну картку за ІІ квартал 2021 р.

За останні три місяці також спостерігається збільшення грошових обсягів оплат карткою. Порівнюючи із аналогічним періодом 2020 р, держателі карток витрачають на 41% більше. Середня сума чеку за рік майже не змінилась та дорівнює 486 грн.

Варто зазначити, що 64,4% від усіх покупок картками у POS-терміналах займають безконтактні транзакції, завдяки швидкості розрахунків. Кількість оплат безконтактними картками зросла на 60%, а за обсягами — збільшилися на 58%.

Операції зняття готівки займають друге місце за кількістю. За ІІ квартал 2021 р їх частка за кількістю транзакцій досягла 17,1% від усіх фінансових транзакцій за картками банків-клієнтів UPC, але на 5% менше, ніж минулого року

Кількість операцій зняття готівки в банкоматі збільшилася на 10% та складає дві транзакції на місяць на одну активну картку. Обсяги АТМ-транзакцій збільшилася на 20,3%, а середня сума чеку дорівнювала 3 389 грн, що на 9% більше ніж минулого року. Через касу у відділеннях банку готівку знімають на 17,9% рідше, а обсяги операцій збільшилися на 40,5%.

За другий квартал поточного року, порівнюючи із аналогічним періодом минулого року, кількість оплат в інтернеті збільшилася на 47%, що на 6% більше ніж минулого року, а їх обсяги зросли на 77%. Середня сума чеку дорівнювала 1 913 грн., що на 20,9% більше, ніж минулого року.

Найчастіше держателі карток оплачували комунальні послуги, поповнювали мобільні телефони та платили за відео-ігри.

Стрімке зростання за обсягами показали інтернет-оплати за розваги (покупка відео-ігри), авіа та залізничні квитки, замовлення готової їжі, оплата послуг таксі, кур’єрів та магазини одягу.

Сервіс переказів й надалі показують стрімке зростання. Держателі платіжних карток здійснили на 84,6% більше переказів з картки на картку в інтернеті. За другий квартал 2021 р відбулось зростання обсягів таких переказів на 143,0%, а середня сума чеку дорівнювала 2 643 грн.

Нагадаємо, що Україна продемонструвала значне зростання доходів від e-commerce за час пандемії. Про це йдеться у звіті Payoneer’s Global Seller Index, який охоплює другий і третій квартали 2020 р.

Україна посіла шосту позицію в рейтингу, випередивши В’єтнам, Ізраїль, Індію та Японію, але поступилась Китаю, США, Гонконгу, Південній Кореї і Великій Британії.

У дослідженні наголошується, що в усьому світі кількість відвідувань онлайн-маркетплейсов збільшилася на 37% — до 16 млрд в січні 2020 р. — до 22 млрд в червні.

Про те, як торгівельні мережи лобіюють закон про зниження комісії банкам при оплаті платіжними картами та чому банкіри виступають проти, NotaВene розповідало в окремому матеріалі.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна опустилася на три сходинки в глобальному рейтингу виплавки сталі

Next Article

З початку року промвиробництво зросло на 2,1%

Related Posts
Читать дальше

Агрохолдинг МХП придбав контрольний пакет акцій великого виробника яловичини

Агроіндустріальний холдинг МХП придбав 51% акцій українського виробника яловичини “Лубним’ясо”, повідомляє AgroPortal з посиланням на Лондонську фондову біржу…
Total
0
Share