Кількість платіжних карток в Україні зросла на 7%

Від початку 2021 р загальна кількість платіжних карток в Україні зросла на 7% — до 78 млн штук, з посиланням на заяву заступника голови правління Національного банку Олексія Шабана, повідомляє агентство Укрінформ.

“З початку року загальна кількість платіжних карток в Україні зросла на 7% і наразі на руках українців 78 млн шт. карток. Показник більший, ніж у деяких європейських країнах”, — стверджує Шабан.

Він зазначає, що кількість безконтактних карток з початку року зросла майже на третину — до 17 млн, однак ще вищими темпами зростала кількість токенізованих карток, а саме на 39%, та становить 5,5 млн штук.

За словами Шабана, якщо подивитися на дії українців з карткою, то це сплата в торгівельній мережі, ще 25% — припадають на купівлю в інтернеті.

Окрім цього, у 2020 та 2021 рр спостерігається активне зростання частки та обсягів безконтактних та NFC-платежів. При цьому темпи зростання NFC-платежів є більшими, що свідчить про активне використання токенізованих карток населенням.

“Наразі 78% операцій із оплати в фізичній торгівельній мережі є безконтактними”, — зауважує Шабан.

Нагадаємо, що загальна кількість транзакцій по картах за другий квартал поточного року порівняно з аналогічним періодом минулого року зросла на 35,7%.

Як вже повідомляло NotaВene, Україна продемонструвала значне зростання доходів від e-commerce за час пандемії. Про це йдеться у звіті Payoneer’s Global Seller Index, який охоплює другий і третій квартали 2020 р.

Україна посіла шосту позицію в рейтингу, випередивши В’єтнам, Ізраїль, Індію та Японію, але поступилась Китаю, США, Гонконгу, Південній Кореї і Великій Британії.

У дослідженні наголошується, що в усьому світі кількість відвідувань онлайн-маркетплейсов збільшилася на 37% — до 16 млрд в січні 2020 р — до 22 млрд в червні.

Про те, як торгівельні мережи лобіюють закон про зниження комісії банкам при оплаті платіжними картами та чому банкіри виступають проти, NotaВene розповідало в окремому матеріалі.

Total
0
Shares
Previous Article

Рада ухвалила пільговий податковий режим для ІТ-галузі

Next Article

Укргазвидобування збільшило прибуток у 12,4 разів

Related Posts
Total
0
Share