Кількість кібератак в світі зросла на 20%

Кількість кібератак у світі в першому кварталі поточного року збільшилася на 17% в порівнянні з аналогічним періодом минулого. Найбільш використовуваним інструментом для кібератак стали програми-вимагачі. повідомляє Коммерсант із посиланням на дослідження компанії Positive Technologies.

“Кількість атак збільшилася на 17% в порівнянні з першим кварталом 2020 р, а щодо четвертого кварталу 2020 р приріст склав 1,2%. Цілеспрямованими було 77% атак. Інциденти з приватними особами склали 12% від числа всіх інцидентів”, — йдеться в дослідженні.

Найчастіше атакам піддавалися держустанови, промисловість і організації в сфері науки і освіти. Найпопулярніший інструмент для проведення атак — програми-вимагачі. Їх частка серед іншого шкідливого програмного забезпечення, що застосовується для атак, становить 63%. За даними Positive Technologies, зловмисники в першому кварталі продовжили збільшувати суму викупу за вкрадені дані і стали застосовувати нові тактики вимагання, наприклад при відмові компанії платити викуп вони загрожують повідомити про атаку і крадіжці даних її клієнтам.

Нагадаємо, що 31 травня бразильска JBS, найбільша у світі компанія, яка займається переробкою м’яса, стала об’єктом кібератаки хакерів з Російської Федерації.

Варто зазначити, що вартість біткоіну впала майже на 10% 7 червня за минулу добу, опустившись до рівня 32,8 тисячі доларів США. Агентство Bloomberg вважає, що це реакція на операцію ФБР, яка дозволила відстежити транзакцію криптовалюти зломщиків Colonial Pipeline.

Як зазначає Bloomberg, падіння біткоіну сталося на тлі злому криптогаманця одного з хакерів, які організували атаку на нафтопровід Colonial Pipeline. Компанія виплатила викуп у біткоіну, але ФБР відстежила транзакцію, захопила пароль від гаманця і конфіскувала 2,3 млн дол. На думку агентства, ця заява підірвала довіру до валюти, так як влада “відстежила тих, кого неможливо відстежити”.

Як вже повідомляло NotaВene, компанія McAfee підрахувала збитки від хакерів у 2020 р. Кіберзлочинність обійшлася світовій економіці більш ніж в 1 трлн доларів США. Це більше 1% світового ВВП.

У порівнянні з 2018 р цей показник зріс більш, ніж на 50%. Тоді він становив близько 600 млрд дол.

Total
0
Shares
Previous Article

Мінсільгосп США підвищив прогноз по урожаю пшениці в Україні

Next Article

Українська металургія збільшила випуск прокату на 14%

Related Posts
Total
0
Share