Кількість електромобілів в Україні збільшилася на 19%

Основними підсумками року на електромобільному ринку України стали загальне зростання реєстрацій та збільшення частки нових машин, повідомляє Федерація роботодавців автомобільної галузі.

У грудні 2021 р кількість реєстрацій вперше перевищила позначку 900 одиниць за місяць і становила 928 легкових електромобілів (EV). Це вдвічі більше ніж 2020 р і на 8% більше результатів листопада.

Усього за 2021 р в Україні було зареєстровано 8541 EV, що на 18,9% перевищило результати 2020 р. При цьому частка нових електромобілів збільшилася до 14,2% (у 2020 р — 8,9%).

Трійка лідерів залишилася за підсумками 2021 р незмінною: Nissan, Tesla, Chevrolet. Водночас ці три бренди контролюють 55% українського електромобільного ринку.

Майже всі бренди, за винятком Tesla та Kia, наростили продажі EV. Зокрема, Audi збільшила показник удвічі, що дозволило німецькому автовиробнику увірватися до десятки лідерів.

Fiat за підсумками минулого року залишив топ-10, опустившись на 12 позицію (у 2020 р — четверте місце).

Загалом минулого року на українському EV-ринку було представлено 200 моделей від 58 виробників.

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкти про зміни до Податкового і Митного кодексів для стимулювання розвитку галузі електротранспорту в Україні.

Законами продовжуються або розширються пільги для імпортерів і покупців електромобілів. Зокрема, продовжує до 1 січня 2026 р звільнення від сплати ПДВ-операцій зі ввезення та/або постачання легкових електромобілів.

Total
0
Shares
Previous Article

Інфляція в минулому році становила 10%

Next Article

Підвищення ставки ФРС створюватиме проблеми для слабких економік

Related Posts
Total
0
Share