Кількість електромобілів в Україні перевищила 30 тис.

Станом на 1 вересня 2021 р в Україні зареєстровано 30 062 електромобілі, повідомляє портал ElektroVesti з посиланням на дані Міністерстві інфраструктури.

Найпопулярнішою моделью серед преміальних електромобілів, а це моделі вартістю понад 60 000 доларів США, стала Tesla Model S. З 1 березня по 1 вересня українці реєстрували 212 американських електроліфтбеків. Наразі їх кількість складає 2049 одиниць, що на 11,54% ніж на початок березня. В цілому на Model S доводиться 52% електромобілів з українськими держзнаками.

На другому місці Audi e-tron — 143 реєстрації за пів року та приріст на 67,77%. Доля цієї моделі в загальних реєстраціях складає 9%.

Третя позиція за Tesla Model Х — 108 реєстрацій, приріст на 13,69% та 23% у загальних реєстраціях.

Четвертим за кількістю зареєстрованих за шість місяців автомобілів став Mercedes-Benz EQC 400 — 78 одиниць, приріст на 260% та 3% у загальних реєстраціях.

П’яте місце за I-Pace. Британському електричному кросоверові віддали перевагу 52 автомобілісти (+17,16%, 9% від загальної кількості).

За ним йдуть Taycan Turbo S — 48 од. (+63,16%, 3% від загальної кількості) та Audi e-tron GT RS — 19 одиниць (всі вони були зареєстровані вже після 1 березня,1% у загальних реєстраціях).

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкти про зміни до Податкового і Митного кодексів для стимулювання розвитку галузі електротранспорту в Україні.

Закон продовжує або розширює пільги для імпортерів і покупців електромобілів. Зокрема, продовжує до 1 січня 2026 р звільнення від сплати ПДВ-операцій зі ввезення та/або постачання легкових електромобілів.

Як вже повідомляло NotaВene, реєстрації в Україні електромобілів у січні-червні 2021 р зросли на 5% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 р — до 3550 одиниць, в тому числі на частку вживаних машин прийшлося 89,7% реєстрацій.

Варто зазначити, що Європейський Союз та Україна запустять стратегічне партнерство з виробництва акумуляторів. Про це заявив віце-президент Єврокомісії з питань міжінституційних відносин і прогнозування Марош Шефчович.

“Скоро ми запустимо стратегічне партнерство по акумуляторам та сировинним матеріалам, – написав Шефчович у Twitter. — У рамках цього партнерства ЄС готовий розширити програму технічної допомоги, включивши до неї сферу критичної сировини і підвищивши бюджет на додаткові 800 тис. євро”.

Total
0
Shares
Previous Article

Світові ціни на цукор досягли чотирирічного максимуму

Next Article

Перевалка в морських портах України знизилася на 13%

Related Posts
Читать дальше

Уряд дозволив продаж зеленої електроенергії на термін більше місяця

Кабінет міністрів дозволив державному підприємству “Гарантований покупець” (ГарПок) продавати електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел (ВДЕ), на термін більше…
Total
0
Share