Київрада затвердила перелік пільг для малого і середнього бізнесу

Київська міська рада затвердила розширений перелік пільг і преференцій для малого і середнього бізнесу, щоб допомогти підприємцям подолати наслідки локдауну, повідомляє міський голова Віталій Кличко.

“Пільги та преференції для столичного бізнесу влада Києва запровадила ще рік тому. І ці пільги продовжують діяти. Разом із тим, на сьогоднішню сесію Київради я виніс на розгляд депутатів проєкт рішення про розширення пільг для малого та середнього бізнесу столиці. І я вдячний депутатам, що ми зібралися в онлайн-режимі в цей непростий час і підтримали такі необхідні для бізнесу рішення. Ми розуміємо, що запровадивши такі пільги — і для бізнесу, і для киян загалом — місто недоотримає багато коштів у бюджет. Але ми йдемо на це, бо розуміємо, як складно сьогодні втриматися підприємцям і вижити людям”, — заявив Кличко.

Зокрема, схвалені зміни стосуються: зменшення розміру пайової участі з нинішніми 50% до 1 грн в благоустрої територій власниками закладів громадського харчування; зменшення плати за розміщення засобів зовнішньої реклами та реклами на комунальному транспорті до 50%; збільшення розміру фінансово-кредитної підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва: компенсацію відсотків не тільки за кредитами, але і за “кредитними лініями” і розширення переліку суб’єктів, що мають право на таку компенсацію.

Нагадаємо, малий і середній бізнес в Україні забезпечує 61% доданої вартості, 37% податкових надходжень та 73% робочих місць, заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Як вже повідомляв NotaВene, більшість представників малого бізнесу вважають, що поточна економічна ситуація в країні не є сприятливою для бізнесу. Таку оцінку поставили 80% опитаних, згідно з даними дослідження Індекс очікувань малого бізнесу Європейської Бізнес Асоціації. Дослідження проводилося з 1 по 31 грудня 2020 року, в ньому взяли участь 426 власників і директорів малого бізнесу всіх сфер діяльності. Незадоволених станом справ у своєму бізнесі зросла майже вдвічі: 58% проти 29% у минулорічному дослідженні. Задоволені 24% малих підприємців проти 42% минулого року.

Total
0
Shares
Previous Article

Мінекономіки оцінює спад економіки України в I кварталі на 2,2%

Next Article

Україна скоротила експорт електроенергії майже в чотири рази

Related Posts
Total
0
Share