Київ зайняв 29-е місце в рейтингу кращих міст для дистанційної роботи

Пандемія змінила підхід до робочого місця. Тепер представники багатьох професій можуть проводити робочий день, сидячи за ноутбуком не в офісі, а на пляжі або в лісі — аби там був стабільний інтернет. Британський туристичний сайт Holidu вибрав критерії для оцінки того, наскільки підходить місто для віддаленої роботи і склав рейтинг. У топ-20 не потрапило жодне місто зі США, зате виявилися відразу три локації в Таїланді. Столиця України — Київ — на 29-у місці рейтингу.

В англійській мові використовується термін workation, що приблизно можна перекласти як “робочі канікули” або “робочу відпустку” — час, коли ви відправляєтеся для роботи в нове місце. Рейтинг Holidu Workation Index оцінює різні фактори: від кількості сонячних годин в році до вартості оренди житла і кількості фотографій цього міста в Інстаграме. Враховується також, скільки коштує кава і пиво, таксі та їжа, чи багато в окрузі пам’яток і коворкінг, яка швидкість Wi-Fi і таке інше.

Лідером списку став Бангкок: укладачі рейтингу відзначили, що більшість населення говорить по-англійськи і пристойна їжа тут “практично нічого не коштує”. Деякі міста в списку набрали рівну кількість балів: так, п’яте місце розділили Буенос-Айрес і Будапешт, а замикають список з рівними оцінками Пхукет і Чіанг Май.

Топ-10 міст світу для віддаленої роботи

  1. Бангкок (Таїланд)
  2. Нью-Делі (Індія)
  3. Лісабон (Португалія)
  4. Барселона (Іспанія)
  5. Буенос-Айрес (Аргентина), Будапешт (Угорщина)
  6. Мумбаї (Індія)
  7. Стамбул (Туреччина)
  8. Бухарест (Румунія)
  9. Пхукет (Таїланд), Чіанг Май (Таїланд)

Київ у світовому рейтингу опинився на 29-у місці, випередивши Москву, яка знаходиться на 31-у місці. А Мінськ зайняв 67-е місце, та обігнав Париж, який став 69-м.

Нагадаємо, що в Німеччині віддалена робота в умовах пандемії коронавірусу COVID-19 допомогла знизити викиди вуглекислого газу на 72%.

Як вже повідомляло NotaВene, гнучкий графік виявився продуктивніше офісної роботи від дзвінка до дзвінка. Дослідження, присвячене темі гнучкої роботи, показало, що співробітники з таким графіком зазвичай набагато продуктивніше колег, які працюють з 9:00 до 17:00. За дев’ять місяців вчені виявили, що співробітники з гнучким графіком досягають більшого, рідше хворіють, працюють більшу кількість годин і щасливіші на роботі.

Варто зазначити, що Верховна Рада підтримала в цілому законопроєкт №4051 про врегулювання дистанційної та надомної роботи. Документ вносить зміни до Кодексу законів про працю та закону “Про охорону праці”.

Total
0
Shares
Previous Article

Державний борг у гривні за 7 місяців зменшився на 2,1%

Next Article

Середня ціна земельної ділянки в серпні становила 30, 3 тис. грн/га

Related Posts
Total
0
Share