Київ з 1 листопада запровадив суворий карантин

З 1 листопада Київ запроваджує суворі обмеження, оскільки столиця України за всьома критеріями досягла показників “червоної” зони, заявив голова Київської обласної державної адміністрації, міський голова Києва Віталій Кличко.

“Рішення про віднесення міста чи регіона до “червоної” зони ухвалює Державна комісія з надзвичайних ситуацій. І ми звертаємося до уряду ухвалити таке рішення. Але хочу заявити, що столиця в рамках своїх повноважень запроваджує суворі обмеження, про які ми заявляли раніше”, — сказав Кличко.

Варто зазначити, що суворі обмеження в Києві будуть запроваджені з понеділка, 1 листопада.

Мер Києва нагадав, що мова йде про наступні обмеження: тільки з негативним ПЛР-тестом або COVID-сертифікатом можна буде працювати і відвідувати: заклади харчування, готелі, установи і заклади соціального захисту, спортзали та фітнес-центри, ЦНАПи, управління праці та соцзахисту, управління Пенсійного фонду. А також проводити масові заходи, відвідувати торгово-розважальні центри. Діти і підлітки відвідують ТРЦ тільки з батьками, які щеплені або мають негативний ПЛР-тест.

Школярі з понеділка за парти не повертаються. Після канікул, з 1 листопада, навчальний процес відновиться в дистанційному режимі. Це стосується всіх учнів: із першого до одинадцятого класу. В такому режимі школи працюватимуть до поліпшення епідеміологічної ситуації в місті. Це рішення Київ ухвалив після консультацій з Міністерством освіти та Міністерством охорони здоров’я.

Що стосується дитячих садків, то вони продовжать працювати, але дотримуючись правил “червоної” зони. За умови вакцинації 100% персоналу закладів.

“Громадський транспорт закривати ми не збираємося. Він працюватиме. Але їздити в ньому повинні пасажири, що мають сертифікат про вакцинацію або негативний ПЛР-тест. Перевіряти ці документи будуть не на вході в транспорт. А вибірково — спеціальні групи правоохоронців. Ми запроваджуємо ці суворі обмеження, бо немає інших варіантів, щоб зберегти здоров’я і життя людей. Щоб не допустити і колапсу медичної системи, яка може не витримати такого напливу хворих. Тому я вкотре звертаюся до всіх: вакцинуйтеся”, — наголосив Кличко. 

Раніше Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з 15 жовтня встановила “червоний” рівень епідемічної небезпеки та посилила карантинні обмеження в Херсонській області, з 18 жовтня — в Запорізькій, Одеській, Донецькій та Дніпропетровській областях, з 23 жовтня — в Сумській області, з 26 жовтня — у Рівненській та Миколаївській областях, із 30 жовтня — в Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Луганській, Львівській, Хмельницькій та Чернігівській областях.

Нагадаємо, що 18 березня Кличко заявив: “Щоб призупинити стрибки розповсюдження хвороби, комісія з надзвичайних ситуацій міста ухвалила наступне рішення: з 00 годин 20 березня, тобто в ніч проти суботи, Київ запроваджує суворі карантинні обмеження, на три тижні, до 9 квітня включно”. За його словами, заповненість ліжок у медичних закладах столиці на середину березня була 70%.

Як вже повідомляло NotaВene, міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Києва ухвалила рішення щодо продовження запроваджених карантинних заходів в українській столиці на два тижні, до кінця квітня.

“Оскільки епідемічна ситуація в столиці суттєво не покращується, сьогодні вранці комісія з надзвичайних ситуацій міста ухвалила рішення щодо продовження суворих обмежувальних заходів у нашому місті на два тижні, тобто до 30 квітня. У нас немає іншого вибору”, — сказав Кличко під час онлайн-брифінгу.

У столиці виявили за минулу добу ще 1457 хворих на коронавірус. Померли 47 людей. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн-брифінгу.

Total
0
Shares
Previous Article

Прибуток Amazon у III кварталі впав максимально за 4 роки

Next Article

Росія припиняє постачання енерговугілля в Україну

Related Posts
Total
0
Share