Київ відкладає підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті

Ціни на проїзд у громадському транспорті Києва не будуть піднімати до кінця опалювального сезону, повідомляє київський міський голова — голова КМДА Віталій Кличко.

16 листопада Київська міська держадміністрація заявила, що з 1 січня ціни на проїзд в метро, трамваях, тролейбусах і автобусах підвищаться до 20 грн. Наступного дня мер Києва Віталій Кличко пояснив, що йдеться про проєкт підвищення цін, і його розгляд вирішили відкласти на час після завершення опалювального сезону.

“Розумію, наскільки чутливим є питання вартості проїзду для киян. І зазначу, що винесене воно поки лише на обговорення. Це — проєкт, а не ухвалене рішення. Питання перегляду тарифів на проїзд у комунальному транспорті до кінця опалювального сезону розглядатися не буде”, — стверджує Кличко.

За словами мера, міській владі не вистачає грошей на дотації транспорту, бо Кабінет міністрів не компенсує дотації міського бюджету на інші сфери.

“Щоб не підвищувати тарифи на опалення та гарячу воду для киян, зі столичного бюджету компенсували понад 2 млрд грн. Уряд обіцяв компенсувати ці витрати, але на сьогодні не виконує умов меморандуму. І в цій ситуації Києву доводиться постійно дотатувати також комунальний транспорт та утримувати ціни на проїзд у ньому в кілька разів нижче їх собівартості. Нагадаю, тільки цього року дотація на міський транспорт становить 4,5 млрд грн з міського бюджету. Тобто, ми поставлені перед вибором, або збільшувати цифри в платіжках за комуналку, або підвищувати плату за проїзд. Бо увесь бюджет столиці ми не можемо пустити тільки на дотації. За які кошти тоді ремонтувати дороги, мости, будувати садки та школи? Оновлювати той же громадський транспорт?» — каже Кличко.

Як вже повідомляло NotaВene, заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник пояснив, що столиця змушена підвищити тарифи на перевезення задля уповільнення відтоку кадрів на підприємствах транспорту, збереження кваліфікованих спеціалістів, підвищення рівня їхньої заробітної плати, а також забезпечення виконання повного комплексу регламентних робіт.

Вартість однієї поїздки в київському комунальному транспорті з 1 січня зросте до 20 грн у разі придбання разового квитка, для власників “картки киянина” — до 12 грн.

Total
0
Shares
Previous Article

Білорусь припиняє постачати електроенергію в Україну з 18 листопада

Next Article

Поголів'я великої рогатої худоби протягом року скоротилося на 6,7%

Related Posts
Total
0
Share