Казахстан починає щеплення населення вакциною власного виробництва QazVac

У Казахстані пройшло відвантаження першої партії вакцини QazVac (QazCovid-in), виробленої на базі Науково-дослідного інституту проблем біологічної безпеки, повідомляє Курсів.

За словами заступника прем’єр-міністра Ерали Тугжанова, створення власної вакцини дозволило Казахстану увійти до п’ятірки країн світу, які розробили власні вакцини проти коронавірусної інфекції.

Перші 50 тис. доз вакцини QazVac будуть розподілені по хабам “СК-Фармація” і далі їх доставлять на склади управлінь охорони здоров’я всіх регіонів країни. 26 квітня розпочнеться вакцинація населення вакциною QazVac. У травні планується випуск чергової партії в обсязі 50 тис. доз. Далі виробництво вакцини буде поетапно збільшено до 500-600 тис. доз на місяць.

Відзначається, що казахстанська вакцина включена в реєстр Всесвітньої організації охорони здоров’я . Її перевага в тому, що вона не викликає вакциноасоційованих захворювань. Крім того, методи доставки вакцини QazVac не вимагають складних холодильних установок і транспортуються в холодильнику при температурі +2-8 градусів.

Нагадаємо, Україна уклала договір з американською фармацевтичною корпорацією Pfizer на постачання 10 млн доз вакцини проти COVID-19.

Як вже повідомляло NotaВene, міжнародна група People’s Vaccine Alliance що багаті країни, в яких мешкає 14% населення світу, закупили 53% найбільш багатообіцяючих вакцин. Наприклад, Канада закупила більше доз на душу населення, ніж решта – цього буде достатньо, щоб вакцинувати кожного канадця п’ять разів.

Організація пропонує виробникам вакцин проти COVID-19 ділитися своїми технологіями та інтелектуальної власністю через ВООЗ. Це дозволило б виробляти мільярди доз за низькими цінами для країн, що розвиваються. За їх словами, компанії AstraZeneca/Oxford, Moderna і Pfizer/BioNTech отримали понад 5 млрд доларів державного фінансування на розробку вакцини, а це означає, що вони зобов’язані діяти в інтересах світової громадськості.

Варто зазначити, що Європейська комісія вирішила не продовжувати контракти на вакцину проти COVID-19 в наступному році з компаніями AstraZeneca і Johnson & Johnson. Брюссель воліє зосередитися на РНК-вакцинах проти COVID-19 (мРНК), таких як Pfizer і Moderna.

Total
0
Shares
Previous Article

Китай створив найбільшу в світі мережу 5G

Next Article

Рівень безробіття в Україні в 2021 р. становитиме 9,1%

Related Posts
Читать дальше

Уряд затвердив список підприємств Укроборонпрому для приватизації

Кабінет міністрів затвердив перелік з 18 підприємств державного концерну Укроборонпром, які будуть виставлені на приватизацію. Відповідний урядовий документ…
Total
0
Share