Капітальні інвестиції в агросектор зросли на третину

Капітальні інвестиції в сільське, лісове та рибне господарство за дев’ять місяців 2021 р збільшилися на 33% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. За вказаний період в аграрну галузь було інвестовано 33,3 млрд грн, повідомляє асоціація “Український клуб аграрного бізнесу“.

“Якщо в цілому по всім галузям України приріст капітальних інвестицій становить 23,8%, то в аграрній сфері все відбувається активніше, і на це є ряд причин. Зменшення капітальних інвестицій в сільське господарство спостерігалося два попередні роки. Так, в 2019 р падіння становило лише 10%, а в 2020 р капітальні інвестиції скоротилися практично вдвічі (-43,5%)”, — розповідає аналітик УКАБ Світлана Литвин.

Основною причиною, за її словами, слугувало очікування скорого відкриття ринку землі і відповідне накопичення фінансових ресурсів аграріями задля збереження поточного на той момент земельного банку у випадку значної торгівельної активності, високої вартості землі або інших непередбачуваних обставин. Крім того погані врожаї по більшості сільскогосподарських культур в 2020 р не вплинули позитивно на капітальні інвестиції.

“Однак з огляду на те, що відкриття ринку землі не призвело до великої кількості торгових операцій, більшості аграріям вдалося подовжити договори оренди землі і, відповідно, зберегти земельний банк. Тому наявні фінансові ресурси були використані для відновлення та розбудови господарств. А ще гарні врожаї в комбінації з достатньо високими цінами додали можливостей. Найбільша частка капітальних інвестицій була здійснена в ІІІ кварталі 2021 р, а в IV кварталі очікуємо її подальше збільшення”, — додає Литвин.

Нагадаємо, що капітальні інвестиції в сільське, лісове та рибне господарства за підсумками січня-березня 2021 р склали майже 8,8 млрд грн, що на 7,7% вище першого кварталу минулого року.

Як вже повідомляло NotaВene, капітальні інвестиції в Україні за підсумками І кварталу 2021 р порівняно з аналогічним періодом минулого року знизилися на 9,5% — до 78,2 млрд грн.

Інвестиції в сільському господарстві зросли на 7,7%, у транспорті — на 23,6%. Натомість у промисловості вони впали на 12,4%, у будівництві — на 19,2%.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна скоротила імпорт коксівного вугілля на 3,5%

Next Article

Nike звинувачує Adidas у крадіжці технологій

Related Posts
Total
0
Share