Капітальні інвестиції в агропром зросли на третину

Капітальні інвестиції в сільське, лісове та рибне господарства за підсумками січня-червня поточного року склали майже 19,4 млрд грн, що на 33% вище першого півріччя минулого року (14,54 млрд грн), повідомляє Державна служба статистики.

При цьому капітальні інвестиції в лісове господарство зросли в 3,7 рази і склали 311 млн грн. Вкладення в рибне господарство знизилися на 2% — до 14,3 млн грн.

Загальний обсяг капітальних інвестицій в економіку України в перші шість місяців року склали 191,13 млрд грн, що на 17% вище, ніж за аналогічний період 2020 р.

Варто зазначити, що капітальні інвестиції в сільське, лісове та рибне господарства за підсумками січня-березня 2021 р склали майже 8,8 млрд грн, що на 7,7% вище першого кварталу минулого року.

Обсяги капітальних інвестицій у сільське господарство України за 2019 р зменшилися на 2,2%.

За 2020 р капітальні інвестиції в сільське, лісове та рибне господарство скоротилися на 45,3%. За вказаний період в аграрну галузь було інвестовано 36,4 млрд грн. При цьому частка агросектору в загальній структурі капітальних інвестицій склала 9%.

Нагадаємо, що в 2020 р середня рентабельність операційної діяльності підприємств в Україні становила 6,5%. Рівень рентабельності всієї діяльності підприємств становить 1,1%, найвищий рівень рентабельності показало сільске господарство. За даними Держстату, найбільш рентабельною була аграрна галузь: сільське, лісове і рибне господарство — 18,4%.

Як вже повідомляло NotaВene, в 2020 р продукція агропромислового комплексу склала 45% в загальному експорті товарів з України, зберігши лідерство в його товарній структурі.

За оцінками вчених Інституту аграрної економіки, вирішальним для сумарного зростання експорту продукції українського АПК в 2020 р стало збільшення обсягів поставок в країни Азії, які в минулому році досягли свого максимального значення за період незалежності України — 10 , 9 млрд дол. (+ 16% в рік).

Total
0
Shares
Previous Article

Как коронавирус книгу потрепал

Next Article

Укравтодор залучив кредит від шести банків на 376 млн дол.

Related Posts
Total
0
Share