Кандидат до ВРУ Катерина Одарченко об’єднала громади та політиків проти закриття шкіл і лікарень

На 184 виборчому окрузі у Херсонській обл. кандидат на довиборах до Верховної Ради від партії «Національна платформа» Катерина Одарченко зібрала більше 25 тис підписів на свою підтримку. Одним з основних практичних напрямів «Національної платформи» є діяльність проти закриття шкіл і лікарень внаслідок так званої оптимізації соціальної інфраструктури після скорочення районів.

Як зазначає сама кандидатка, передвиборчу кампанію вона також використала, щоб роз’яснювати якомого більше громадянам на місцях, що вони мають права відстоювати доступ до критично необхідної соціальної інфраструктури, до якої відносяться опорні лікарні та школи заклади надання елементарної шкільної освіти та медичних послуг. Це зробило Катерину Одарченко однією із головних претендентів на отримання мандату народного депутату на 184-му окрузі та обійти кандидата від партії влади голову Херсонської ОДА Михайла Козиря.   

Спостерігачі вже відзначили, що участь лідерки партії «Національна платформа» внесла суттєві зміни взагалі у традиційний спосіб передвиборчих змагань в Україні. «На Херсонщині технологи спостерігають суцільний батл між традиційними підходами, (з передвиборчою благодійністю агромагнатів, та адмінтиском провладного кандидата), і механікою прямої демократії, коли в ході політкампанії навкруги болючих соціальних питань активізують мешканців громад», – зазначає директор Агентства соціальних комунікацій Сергій Белашко.

Заступник голови Українського інститут політики Кирил Молчанов вважає феноменом те, як проходить передвиборча кампанія Катерини Одарченко. «Катерина не лише взялась за вирішення частини проблем соціальних порблем, болючих для області, але винесла проблематику закриття шкіл та лікарень на національний ріень».

Зазначимо, що нещодавно на підтримку ініціативи лідерки партії «Національна платформа» за збереження соціальної інфраструктури вже висловились народні депутатів з різних фракцій – Роман Костенко від «Голосу», Юлія Тимошенко від «Батьківщина», Нестор Шуфрич з ОПЗЖ та Ганна Скороход з групи «За майбутнє».

За словами доктора соціологічних наук, завідуючого кафедрою соціології ФСН НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» Павла Кутуєва,  адміністративний ресурс і витрати на прямий підкуп вибоців, що активно використовують конкуренти Одарченко, відступають перед натиском громадянської ініціативи.

Політологи одностайні в том, що спосіб ведення прямої демократії, яку демонструє передвибрча кампанія кандидата від нової партії «Національна платформа» Катерини Одарченко отримує підтримку виборців. «Тобто соціально-політичні події останніх років тим не менш ще не остаточно розчарували людей, і коли замість симуклярів вирішувати проблеми починають справжні пасіонарії, люди готові  до активних дій», – заявив під час нещодавнього обговорення перебігу проміжних виборів до Верховної Ради директор Центр аналізу та стратегій Ігор Чаленко.

Нагадаємо, найближчої неділі 31 жовтня, відбудуться поміжні вибори до Верховної Ради від двох округів – №184 у Херсонській обл. та №197 в Черкасах.  

Total
9
Shares
Previous Article

Акції Alphabet, Amazon і Coca-Cola допустили до обігу в Україні

Next Article

АМКУ знову дозволив Новинському купити акції Харківобленерго

Related Posts
Total
9
Share