Каліфорнія назавжди припинить видобуток нафти до 2045 р.

Губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом оголосив про намір повністю заборонити видобуток нафти в штаті до 2045 р. При цьому видача нових дозволів на видобуток методом гідророзриву пласта буде припинена вже з січня 2024 р., повідомляє видання elektrovesti.

Наступні 20 років видобуток будуть вести тільки ті компанії, які встигнуть отримати ліцензію. Втім, з урахуванням прогнозів падіння цін на нафту, велика ймовірність, що видобуток нафти буде припинен у багатьох штатах США набагато раніше з економічних причин.

Ньюсом заявив про намір штату відмовитися від видобутку нафти в рамках Плану оцінки зміни клімату, націленого на скорочення викидів парникових газів і досягнення вуглецевої нейтральності штату до 2045 р. В якості першого кроку губернатор наказав департаменту охорони природи Каліфорнії припинити видачу нових дозволів на гідророзрив пласта до січня 2024 р.

Далі працюватиме поетапний план скорочення видобутку нафти аж до її повної зупинки через 21 рік. В деталях плану цього поки немає, його ще належить розробити. Мабуть, для всіх видобувних компаній будуть введені пропорційні квоти, які буде з кожним роком скорочуватися.

Рішення губернатора робить Каліфорнію першим штатом, що взяв на себе зобов’язання припинити видобуток нафти за життя ще цього покоління. Спостерігачі відзначають, що хоча до 2045 р. далеко, влада робить однозначну ставку на те, що чиста енергія і транспорт виростуть за цей час до такої міри, що нафта просто не матиме значення для місцевої економіки.

Інше питання, чи послідують цьому прикладу інші штати чи ні. Каліфорнія — сьомий за розмірами видобутку сирої нафти штат в США. У 2020 р. на її території було видобуто 145 млн барелів нафти. Це відповідає приблизно 1,5 діб поточного світового споживання нафти. Техас видобуває набагато більше — 1,8 млрд барелів, Північна Дакота — 431 млн барелів, Нью-Мексико — 379 млн барелів. Чи підуть ці штати на настільки ж радикальні кроки для досягнення кліматичних цілей — не ясно. Очевидно, що республіканський Техас, який традиційно скептично ставиться до кліматичних ініціатив демократів, впаде останнім.

Втім, згідно з прогнозом експертів Wood Mackenzie, попит на нафту під тиском електрифікації енергетики і транспорту почне знижуватися вже з 2023 р. і буде швидко скорочуватися приблизно на 2 млн барелів добового споживання щорічно. Тобто за п’ять років добове світове споживання нафти скоротиться з 100 млн до 90 млн барелів, за 10 років — до 80 млн барелів і так далі. Все це призведе до того, що вже в 2030 р. ціна на еталонну нафту Brent впаде до 37-42 дол. за барель, що є межею рентабельності для дуже багатьох нафтовиків. А далі буде тільки гірше — до 2050 р. Wood Mackenzie прогнозує падіння цін на нафту до 10 дол. за барель.

Як вже повідомляв Nota Вene, за підсумками засідання країнами-учасницями ОПЕК+ було ухвалено рішення щодо продовження поточного рівня скорочення видобутку нафти на лютий і березень 2021 р. Під натиском країн-учасниць ОПЕК і держав-союзників картелю (за винятком Казахстану) РФ відмовилася від планів по збільшенню нафтовидобутку в лютому. Це рішення сприяло різкому зростанню світових цін на нафту.

Окрім цього, існують інші фактори, які розгорнули енергетичний ринок в сторону відновлення. Новини про успішні тести різних вакцин проти коронавірусу стали переломним моментом, який дав зрозуміти нафтовому ринку, що попит повернеться, коли світ позбудеться від цієї недуги. Але на оптимістичні настрої мають вплив новини з усього світу про зростання рівня зараження і повернення різних міст і країн до режиму ізоляції. 

Total
0
Shares
Previous Article

Tesla відзвітувала про рекордний прибуток

Next Article

Українці в квітні встановили рекорд з продажу валюти

Related Posts
Total
0
Share