Кабелі для доставки електроенергії з’єднають Європу з Африкою

Європа прокладе підводні силові кабелі для доставки відновлюваних джерел енергії з Африки. В даний час розробляється кілька проєктів, повідомляє balkangreenenergynews.

Зокрема, Греція і Єгипет ведуть переговори про можливість прокладки підводного з’єднувача потужністю 2 ГВт на дні Середземного моря і з’єднання своїх електричних систем.

Незалежний оператор передачі електроенергії (Admie або IPTO), яким є грецька TSO, готує меморандум про взаєморозуміння зі своїм єгипетським колегою EETC про підводний з’єднувач потужністю 2 ГВт.

Ідея створення зв’язків між двома континентами полягає у тому, щоб постачати відновлювану електроенергію з Північної Африки, де найближчим часом будуть побудовані значні потужності з виробництва екологічно чистої енергії, на європейський материк. З точок входу він може бути переданий через існуючу і плановану інфраструктуру в Центральну і Західну Європу.

Греція нарощує пропускну здатність високовольтного з’єднання з Болгарією. Вона також працює з Італією над підводною кабельною лінією потужністю 1 ГВт під Іонічним морем, на додаток до існуючої, потужністю 500 МВт, побудованою у 2001 р.

У звіті додається, що приватні партнери могли б брати участь у проєкті з Єгиптом. Admie розглядає, яким був би найкращий маршрут: на Крит, Пелопоннес або навіть в Аттику.

Греція вже є частиною проєкту інтерконектора EuroAfrica. Він призначений для з’єднання його материкової частини з Кіпром і Єгиптом через Крит. Іншим планованим коридором є інтерконектор Євроазії, який повинен пройти з Ізраїлю через Кіпр на Крит і на материкову частину Греції.

Крит і Кіпр будуть з’єднані з материковою частиною Греції, Ізраїлем і Єгиптом, коли будуть завершені два основних коридори.

Admie вже проклав кабель з півострова Пелопоннес на Крит. Інша лінія повинна бути закінчена у наступному році. У стадії розробки знаходиться ще один проєкт по з’єднанню острова з Аттикою, де розташовані Афіни. Це буде частина інтерконекторів, які йдуть в Ізраїль і Єгипет.

Варто зазначити, що в липні Європейський Союз схвалив грант у розмірі 100 млн євро для інтерконектора EuroAsia.

Італія і Туніс також готуються до створення лінії зв’язку потужністю 600 МВт під сицилійською протокою. ЄС надав TUNITA, також відомій як Elmed Mediterranean, статус проєкту, що представляє суспільний інтерес, або PCI, точно так само, як інтерконектор EuroAsia.

Алжир розглядає можливість з’єднання як з Італією (через Сардинію), так і з Іспанією. Іспанія має намір прокласти підводний кабель в Марокко на додаток до двох існуючих підводних кабелів загальною потужністю 1,4 ГВт. Африканська країна також розробляє аналогічний двосторонній проєкт з Португалією.

Британська компанія Xlinx заявила у квітні, що хоче провести чотири підводні високовольтні кабелі постійного струму (HVDC) до Марокко. Планована потужність становить 3,6 ГВт. Це було б найдовше з’єднання підводних човнів у світі.

Нагадаємо, що технологічні компанії Google і Facebook офіційно оголосили про реалізацію спільного проєкту Apricot, в рамках якого для забезпечення високошвидкісним доступом до інтернету ряду країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону буде прокладена підводна магістраль протяжністю близько 12 тис. км.

Як вже повідомляло NotaВene, по всьому світу зареєстровано введення в експлуатацію понад 1,3 млн км підводних кабелів. Обсяг інвестицій в прокладку нових кабелів протягом наступних трьох років складе більше 8 млрд доларів США.

Варто зазначити, що Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі вирішила обмежити імпорт проводів ізольованих, кабелів та інших ізольованих електричних провідників без з’єднувальних деталей, кабелів волоконно-оптичних, складених з волокон з індивідуальними оболонками шляхом запровадження на три роки спеціального мита.

Total
0
Shares
Previous Article

АМКУ розпочав справу проти Київтеплоенерго

Next Article

Уряд визначився з переліком підприємств для приватизації

Related Posts
Читать дальше

Bellingcat знімає фільм про зрив операції з затримання найманців з групи Вагнера

Журналісти британського онлайн-проєкту Bellingcat проводять розслідування і знімають документальний фільм про операцію українських спецслужб по затриманню найманців з…
Total
0
Share