JTI Україна через суд позбулася штрафу від АМКУ

Північний апеляційний госпсуд задовольнив позов ПАТ “Джей Ті Інтернешнл Україна” та ПрАТ “Джей Ті Інтернешнл Компані Україна” до Антимонопольного комітету та скасував штрафи на загальну суму 923 млн грн, які АМКУ наклав на позивачів у 2019 р., повідомляє Фінбаланс.

Варто зазначити, що при цьому суд апеляційної інстанції на вимогу представників групи “JTI Україна” (Japan Tobacco International) скасував рішення Господарського суду Києва від 13 серпня 2020 р., яким їм було відмовлено в задоволенні вказаного позову до АМКУ.

Нагадаємо, у жовтні 2019 р. Антимонопольний оштрафував на 6,5 млрд грн чотирьох найбільших виробників тютюнових виробів (“Філіп Морріс”, “Джей Ті”, “Імперіал Тобакко”, “Бритіш Американ Тобакко”) і дистриб’ютора “Тедіс Україна”. Тоді АМКУ вирішив, що монополія “Тедіс Україна” на ринку дистрибуції протиправно виникла в результаті узгоджених дій цієї компанії і тютюнових компаній-виробників. АМКУ також рекомендував компаніям-виробникам вжити заходів щодо обмеження монополізму та розвитку конкуренції на ринку дистрибуції сигарет.

У грудні 2020 р. група “Філіп Морріс” повідомила про подачу позову в Міжнародний центр з врегулювання інвестиційних спорів (Вашингтон, США) про двосторонній інвестиційний арбітраж проти уряду України у зв`язку зі штрафом АМКУ на 1,2 млрд грн, що, на думку заявника, порушило двосторонні угоди про взаємний захист інвестицій із США та Швейцарією.

2 лютого 2021 р. Верховний суд задовольнив касаційну скаргу ТОВ “Тедіс Україна” і скасував штраф АМКУ на 3,4 млрд грн, який був накладений у жовтні 2019 р.

Додамо, що 13 серпня 2021 р Госпсуд Києва відмовився скасувати штраф на 923 млн грн, який АМКУ наклав на групу “Джей Ті” (“JTI Україна”).

2 лютого 2021 р. Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити позов “Імперіал Тобакко” (Imperial Tobacco) щодо штрафу АМКУ на 460 млн грн.

26 січня 2021 р. Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити скаргу ТОВ “Бритіш Американ Тобакко Сейлз Енд Маркетинг Україна” на штраф АМКУ в розмірі 80 млн грн.

23 лютого 2021 р. Північний апеляційний госпсуд задовольнив скаргу ПрАТ “А/Т Тютюнова компанія “В.А.Т.-Прилуки” (належить British American Tobacco) щодо штрафу АМКУ на 450 млн грн.

У березні 2021 р. АМКУ наклав на “Тедіс Україна” новий штраф у розмірі 274 млн грн.

Як вже повідомляв NotaВene, Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу ПрАТ “Філіп Морріс Україна” і ТОВ “Філіп Морріс Сейлз енд Дистриб’юшн”, скасував рішення Господарського суду Києва від 05 серпня 2020 р. та прийняв нове рішення, яким задовольнив позов скаржників і скасував накладені на них Антимонопольним комітетом штрафи в 2019 р. на загальну суму 1,2 млрд грн.

Total
0
Shares
Previous Article

Акції власника Louis Vuitton виросли до історичного максимуму

Next Article

Уряд посилив умови надання житлових субсидій

Related Posts
Читать дальше

Авторські права захищатиме Національний орган інтелектуальної власності

Кабінет міністрів завершив реформу системи правової охорони інтелектуальної власності, створивши Національний орган інтелектуальної власності, виконання функцій якого покладено…
Читать дальше

Уряд дозволив продаж зеленої електроенергії на термін більше місяця

Кабінет міністрів дозволив державному підприємству “Гарантований покупець” (ГарПок) продавати електроенергію, вироблену з відновлюваних джерел (ВДЕ), на термін більше…
Total
0
Share