JPMorgan виділить 2,5 трлн дол. на боротьбу зі зміною клімату

Американський банк JPMorgan Chase & Co. має намір виділити 2,5 трлн доларів США у найближче десятиліття на підтримку ініціатив у сфері боротьби зі зміною клімату та забезпечення сталого розвитку, повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна“.

У тому числі близько 1 трлн дол. буде направлено на проєкти, що стимулюють використання екологічно чистих джерел енергії, таких як вітер і сонце.

Крім того, банк планує фінансувати транзакції, які сприяють соціально-економічному розвитку у країнах, що розвиваються, а також ініціативи, що сприяють економічній інтеграції населення на розвинених ринках, у тому числі у сфері доступного житла та охорони здоров’я.

“Зміна клімату і нерівність є двома найважливішими проблемами нашого часу, і ці зусилля будуть сприяти забезпеченню сталого економічного розвитку, яке стане запорукою екологізації планети і найважливіших інвестицій у підтримку недостатньо забезпечених громад”, — заявив головний виконавчий директор JPMorgan Джеймі Даймон. — Закликаю компанії, уряди і політичних діячів підтримати ініціативи, які дозволять забезпечити перехід до низьковуглецевої економіки”.

Нагадаємо, у 2020 р. частка відновлюваних джерел енергії в енергобалансі ЄС досягла 39%. Електроенергія з ВДЕ вперше перевершила викопне паливо (36%).

Виробництво електроенергії на вугіллі і бурому вугіллі впало на 22% (87 ТВт-год) через сильну конкуренцію з боку газу, який продавався по дуже вигідній ціні, більш високих цін на вуглець і нового виходу з експлуатації вугільних електростанцій.

Отже, вуглецевий слід енергетичного сектора у ЄС знизився на 14% у 2020 р., а перемикання на паливо стало основним фактором, що зумовив тенденцію декарбонізації. Європейський Союз додав 29 ГВт сонячної та вітрової потужності в 2020 р., що можна порівняти з рівнем 2019 р.

Як вже повідомляло NotaВene, Євросоюз планує поступово переходити на виробництво сталі з мінімумом шкідливих викидів, заявила на конференції в Берліні голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

За її словами, в 2021 р. Євросоюз не хоче збільшувати імпорт сталі, виробленої традиційним способом. Чиновники зроблять ставку на те, щоб стимулювати своїх виробників до переходу на беземісійне виробництво.

Total
0
Shares
Previous Article

Huawei випав з п'ятірки лідерів продажів смартфонів

Next Article

Європа використовуватиме ГТС України для імпорту зеленого водню

Related Posts
Total
0
Share