JPMorgan Chase очікує підвищення облікової ставки НБУ до 7%

Аналітики інвестиційного банку JPMorgan Chase підтвердили прогноз росту ВВП України у 2021 р. на 5,6% та очікують підвищення облікової ставки до 7%, повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна“.

“Ми як і раніше вважаємо, що в 2021 р. зростання перевищить 5% в основному за рахунок внутрішніх чинників, але також буде підтримуватися зовнішнім попитом. У міру відновлення європейської та світової економіки в другій половині 2021 р. український експорт повинен збільшитися в обсязі і сприяти зростанню”, — стверджують аналітики.

“Вони вказали на хороші показники четвертого кварталу минулого року і сильне зростання роздрібних продажів, що підтверджує думку, що споживання буде важливим драйвером зростання і в цьому році”, — йдеться у повідомленні банку.

JPMorgan додає, що серйозне скорочення інвестицій та скорочення запасів були основними негативними факторами зниження ВВП на 4% в минулому році, проте у цьому році ситуація в цих сферах покращиться.

Зокрема, аналітики очікують відскоку інвестицій майже на 30% після спаду більш ніж на 24% в минулому році і вихід на докризовий рівень. На їхню думку, поповнення запасів додасть значний додатковий імпульс зростанню в 2021 р.

Аналітики також прогнозують, що вакцинація буде просуватися дуже повільно, більше половини населення буде вакциновано приблизно до середини 2022 р.

Серед ризиків JPMorgan вказує можливе серйозне загострення ситуації з COVID-19 або геополітичні події.

Щодо співпраці з МВФ, експерти зберігають очікування отримання Україною фінансування МВФ у третьому кварталі, незважаючи на повільне виконання вимог.

“На їхню думку, місія МВФ, швидше за все, повернеться в другому кварталі 2021 року і серед основних питань буде обговорення внесених в Раду законів про Вищу раду правосуддя, НАБУ і посилення відповідальності за електронні декларації, а також збереження незалежності НБУ.

J.P. Morgan також зазначає, що представники США називають серед умов фінансової підтримки України відновлення співпраці з МВФ і МФО, а також реформи в секторі правосуддя”, — йдеться у повідомленні.

Аналітики також очікують росту інфляції до близько 9% до 3 кварталу 2021 р. та збільшення НБУ облікової ставки до 7% на найближчому засіданні. На їхню думку, далі в цьому році облікова ставка досягне 7,5%, а в наступному — 9,5%.

Нагадаємо, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings прогнозує, що валовий внутрішній продукт України після спаду на 4,2% у 2020 р. за інфляції 5% у 2021 р. збільшиться на 4,1% у разі зростання інфляції до 6,9%, а у 2022 р. відновлення економіки сповільниться до 3,8% за зниження інфляції до 5,3%.

Як вже повідомляв NotaВene, Міжнародний валютний фонд після спаду ВВП України минулого року на 4% прогнозує його зростання цього року на 4% з подальшим уповільненням наступного року до 3,4%.

Total
0
Shares
Previous Article

Експорт іграшок з Китаю досяг 33,5 млрд дол.

Next Article

Жорсткий карантин у Києві продовжено до 30 квітня

Related Posts
Total
0
Share