ІСТОРІЇ, ЯКІ ЗМІНЮЮТЬ СВІТ

PARALLELEZERO ОБ’ЄДНУЄ ФОТОЖУРНАЛІСТІВ, ЯКІ НЕ БОЯТЬСЯ ВІДВЕРТИХ ТЕМ І ГУЧНИХ ЗАГОЛОВКІВ. ПРО РЕПОРТАЖІ ТА ПРО ОСОБИСТИЙ ПРОЄКТ «IMMORTALITY», ЯКИЙ ПОРУШИВ ПИТАННЯ ЖИТТЯ І СМЕРТІ, ГОВОРИЛИ ЗІ СПІВЗАСНОВНИКОМ PARALLELEZERO АЛЕССАНДРО ҐАНДОЛФІ.

«ВІДБИРАЄМО ТАЛАНТИ ЗА ПРИНЦИПОМ НОВИЗНИ ПОГЛЯДУ, ДИВАЦТВА ЗНІМАННЯ ТА ВАЖЛИВОСТІ ІСТОРІЇ. НАЙГОЛОВНІШЕ — ТЕ, ПРО ЩО ГОВОРИТЬ ФОТО»

«2008-го ми із Сергіо Рамазотті, Давидом Скагліола і Бруно Занзотерра багато подорожували та фотографували. Хотіли продавати свої репор- тажі на сайті. Але все швидко пішло в інший бік. Невдовзі Parallelezero став світовим порталом для журналістів, куди кожен може викласти свою фотоісторію», — розповідає Алессандро.

Крім чотирьох засновників, на Parallelezero працюють десятки фото- графів, з якими укладають договори на разове знімання. «Потрапити до проєкту може будь-хто. Досить відзняти цікаву історію і відправити нам листа». Щодо «будь-кого» Ґандолфі трохи перебільшив — пробитися через сотні охочих на іменитий портал непросто. «Ми відбираємо таланти за принципом новизни й свіжості погляду, дивацтва знімання та важливості історії. Най- головніше — те, про що говорить фото».

Алессандро — артдиректор Parallelezero. Водночас він створює й особисті проєкти. Серед останніх його робіт — репортаж «Immortality». У серії із 64 знімків фотожурналіст пока- зав, як вчені з різних куточків світу працюють над концепцією вічного життя. Ця тема цікавила Ґандолфі і раніше, під час роботи журналістом у La Repubblica.

«Все почалося з книжки Ювала Гарарі “Homo Deus“. Після її прочитання замислився про те, де і як можу відзняти безсмертя. Спочатку вивчав різні галузі сучасної медицини — біо- інженерію, штучний інтелект, генетику. Потім звернувся до псевдонаукових концептів на кшталт завантаження свідомості та кріогенного заморожування. Після теоретичних дослі- джень вибрав кілька країн і вирушив на пошуки відповідей на свої запитання. Приблизно рік подорожував Італією, Німеччиною, Великою Британією, Росією, Америкою та Японією. Так народилася моя маленька база даних про безсмертя.

Під час дослідження фотожурналіст визначив, що кріогенне заморожування здебільшого використовують в Росії: тамтешні вчені активно вивчають такий сценарій загробного життя. В Японії досліджують феномен довгожителів, у США — біологічну інженерію, будуючи на цьому бізнес. Деякі футурологи стверджують,

що в найближчі 40 років свідомість людини можна буде заван- тажувати в комп’ютер, відтворюючи думки, емоції та пам’ять за допомогою простих програм. Ґандолфі поділяє їхню думку.

Поки люди сподіваються відшукати вічне життя у об’єктиві фото- камери — сучасного бонсаю, сам Алессандро в ідею безсмертя не вірить. «Сьогодні вчені більше зосереджені на ідеї покра- щення якості здоров’я, а не подовження тривалості життя. Впев- нений, що ми будемо жити дуже-дуже добре до кінця своїх днів. Хоча складно сказати, яким буде світ за 200–300 років».

ФОТОЖУРНАЛІСТ ВИЗНАЧИВ, ЩО КРІОГЕННЕ ЗАМОРОЖУВАННЯ ЗДЕБІЛЬШОГО ВИКОРИСТОВУЮТЬ В РОСІЇ. В ЯПОНІЇ ДОСЛІДЖУЮТЬ ФЕНОМЕН ДОВГОЖИТЕЛІВ, У США — БІОЛОГІЧНУ ІНЖЕНЕРІЮ

Этот материал подготовлен в партнёрстве с печатным изданием Мегаполис
Total
0
Shares
Previous Article

ЗАСТИГЛА МУЗИКА: НАЙКРАЩІ АРХІТЕКТУРНІ ТВОРІННЯ СУЧАСНОСТІ

Next Article

США вперше в історії імпортували нафту з Ірану

Related Posts
Total
0
Share