Іспанія вводить чотириденний робочий тиждень у порядку експерименту

Уряд Іспанії введе чотириденку, щоб впоратися з наслідками пандемії. Фінансову підтримку отримають компанії, які скоротять робочий тиждень до 32 годин без втрати заробітної плати, повідомляє The Independent.

Пілотний проєкт обмежений за кількістю учасників, але може мати продовження в майбутньому у більшому масштабі. Перейти на чотириденку запропонувала лівоцентристська політична партія Іспанії Más País (“Більше країни”).

Міністерство фінансів підтримало проєкт, який оцінюється приблизно в 50 млн євро. На питання про те, наскільки ця ідея реалістична, лідер Más País Іньіго Еррехон відповідає: “Восьмигодинний робочий день був нереальним століття тому”.

Член британського руху за скорочення робочого тижня 4 Day Week UK Campaign Джо Райл сказав: “З історії ми знаємо, що скорочення робочого часу — кращий спосіб більш рівномірно розподілити існуючу роботу в масштабах всієї економіки за часи спаду і кризи”. Ідея чотириденки набирає популярність в Європі — її підтримують ліві політики і профспілки.

Європейські уряди тестують різні способи відновлення економіки від наслідків пандемії, від гарантованої роботи в Австрії до універсального базового доходу в Фінляндії.

Нагадуємо, згідно опитанню Європейської Бізнес Асоціації, через карантинні обмеження, які запровадив Кабінет міністрів України з 8 по 24 січня 2021 р., 9% представників малого та мікро-бізнесу підтвердили, що припинять свою роботу.

Total
0
Shares
Previous Article

Грошові перекази в Україну в 2020 р. перевищили 12 млрд дол.

Next Article

Маріупольський порт у 2020 р. перевалив 633 тис. тонн зерна

Related Posts
Читать дальше

Уряд підтримав залучення 270 млн евро на реконструкцію льотної зони аеропорту Бориспіль

3 лютого Кабінет міністрів на засіданні підтримав розпорядження президента Володимира Зеленського “Про делегацію України для участі в переговорах…
Total
0
Share