Ірландія перестане бути податковим притулком для Google, Facebook і Apple

Ірландія заявила про намір приєднатися до міжнародної угоди, що встановлює мінімальний податок на прибуток для транснаціональних корпорацій в розмірі 15%. Зараз країна є гаванню, в якій ховаються штаб-квартири великих корпорацій з усього світу — від американських фармацевтичних компаній до технологічних гігантів, включаючи Google, Apple і Facebook, повідомляє The Verge.

Ставка підвищиться з поточних 12,5% до обумовлених в міжнародній угоді 15%. Рамкова угода Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), оприлюднена в липні, по суті являє собою двокомпонентний план, що дозволяє покласти край ухиленню від сплати податків і зробити міжнародне оподаткування більш чесним і прозорим. За оцінками OECD, податок в розмірі 15% за підсумками року складе близько 150 млрд дол. і допоможе стабілізувати міжнародну систему оподаткування.

Заява Ірландії зроблена за день до зустрічі учасників OECD, в яку входять представництва 140 країн. План закликає компанії глобального масштабу платити податки там, де продаються їх продукти або послуги, навіть якщо вони формально не мають в цих країнах представництв. Зміни в Ірландії торкнуться тільки бізнесів з річним доходом понад 750 млн євро (близько 867 млн дол.). Для компаній з доходами нижче ставка в країні, як і раніше, залишиться в розмірі 12,5%.

В останні кілька десятиліть Ірландія служила “податковим притулком” для багатьох техногігантів завдяки низьким податкам. Зокрема, справи в Ірландії ведуть близько 800 американських компаній з більш ніж 180 000 співробітників. Тут працюють тисячі співробітників Apple, в Дубліні знаходиться міжнародна штаб-квартира Facebook, з 2003 р — європейське представництво Google.

За словами міністра фінансів Ірландії Паскаля Донохью, він сподівається, що компанії зволіють залишити свої штаб-квартири в країні, оскільки та збереже свою конкурентоспроможність і “краще в своєму класі” місце розташування. Очікується, що положення угоди OECD вступлять в силу в 2023 р.

Нагадаємо, що міністри фінансів країн G20 підтримали угоду про введення міжнародного мінімального податку на прибуток для транснаціональних корпорацій. Міністри наполягали на тому, щоб невирішені питання в рамках пропонованої глобальної реформи корпоративного оподаткування були усунені до жовтня.

Декларація, під якою поставили підписи міністри країн G20, передбачає встановлення мінімального податку на прибуток для транснаціональних корпорацій на рівні не нижче 15%. Її реалізація має утримати транснаціональні корпорації, перш за все технологічні, від мінімізації сплати податків в країнах, де вони працюють, за допомогою реєстрації штаб-квартир в низькоподаткових юрисдикціях. Угода має на увазі, що компанії будуть платити податки там, де продають свої послуги.

Наступний крок для реалізації угоді — затвердження лідерами G20 на саміті в Римі, який пройде в жовтні.

Варто зазначити, що Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт №4184, який вводить податок на додану вартість на онлайн-послуги компаній-нерезидентів. Це означає, що для іноземних онлайн-сервісів, якими користуються українці, на зразок Facebook, Netflix, Steam і окремих сервісів Google, Apple і Amazon, запрацює податок в 20%.

Як вже повідомляло NotaВene, юридичний комітет палати представників конгресу США схвалив звіт підкомітету з антимонопольної політики, в якому Amazon, Apple, Google і Facebook звинувачуються в монополізмі. Цей документ стає підставою для розробки законопроєктів, що обмежують діяльність найбільших технологічних компаній світу.

Total
0
Shares
Previous Article

Транзит газу через Україну з початку року знизився на 17,2%

Next Article

Інфляція в Україні прискорилася до 11%

Related Posts
Total
0
Share