Ірландія лідирує в Європі по впровадженню штучного інтелекту

Статистична служба Європейського союзу опублікувала статистику впровадження штучного інтелекту (АІ) в країнах ЄС у 2020 р. З’ясувалося, що в середньому ті чи інші рішення з АІ впровадили 7% європейських підприємств з кількістю працівників не менше 10 осіб.

Статистика ЄС виділяє чотири категорії завдань з використанням АІ. По-перше, це використання машинного навчання для аналізу великих даних на підприємстві. Під це завдання АІ впроваджено на 2% підприємств. По-друге, аналіз великих даних для розпізнавання мови і генерації мови на природних мовах. Цю технологію впровадили на 1% підприємств в ЄС.

По-третє, розгортання чат-ботів або віртуальних агентів зі спілкуванням на природних мовах клієнтів. Таку технологію впровадили 2% підприємств. По-четверте, використання роботів для монотонних, небезпечних або повторюваних операцій — склад, прибирання та інше. Таке можна було знайти на 2% підприємств в ЄС.

Серед держав-членів ЄС у 2020 р. найвища частка підприємств, які використовували будь-яке з чотирьох розглянутих додатків АІ, була зафіксована в Ірландії (23%). За нею розташувалися Мальта (19%), Фінляндія (12%) і Данія (11%).

В інших державах-членах ЄС частка використання АІ на виробництві та в комерції була нижче 10%. Найнижчі частки зафіксовані в Латвії (2%), Словенії, Угорщини, Кіпрі (по 3%) і Польщі (4%).

Нагадаємо, що за останні п’ять років Apple придбав найбільшу кількість компаній, що працюють над штучним інтелектом. За цим показником технологічний гігант обійшов Accenture, Google, Microsoft і Facebook.

Як вже повідомляв NotaВene, Європарламент відмовив штучному інтелекту в праві на вбивство: АІ не повинен самостійно приймати рішення про застосування зброї, а використання автономних бойових систем в збройних конфліктах слід заборонити на міжнародному рівні. Активні розробки в області створення систем АІ привели до того, що розробники починають поступово впроваджувати такі системи в озброєння і військову техніку.

Total
0
Shares
Previous Article

ЄК не стане продовжувати контракти на поставку вакцини з AstraZeneca і Johnson & Johnson

Next Article

Акції власника Louis Vuitton виросли до історичного максимуму

Related Posts
Total
0
Share