Іран конфіскував 45 тисяч пристроїв для видобутку біткоіну

Влада Ірану конфіскувала 45 тисяч ASIC-майнерів, які були незаконно підключені до державної електроенергетичної компанії Tavanir. Про це повідомляє CoinDesk.

За даними Tavanir, ASIC-майнери споживали 95 МВт⋅год. електроенергії за зниженою ціною. В кінці минулого тижня в великих містах Ірану відбулися масові збої в роботі електростанцій. Чиновники зв’язали відключення з видобутком криптовалюти і зажадали тимчасового призупинення майнінгу.

Дослідник криптовалюти з Тегерану Зія Садр в коментарі Washington Post спростував заяви влади. Він повідомив, що майнери “не мають ніякого відношення до відключень електроенергії”, оскільки становлять дуже невеликий відсоток від загальної електричної потужності в країні. Проблема полягає в зношеному обладнанні електростанцій.

Нагадаємо, Іран легалізував майнінг у липні 2019 р. Однак не всіх учасників індустрії влаштували запропоновані тарифи і вони продовжили використовувати субсидовану електроенергію. У липні 2020 р. уряд зобов’язав працюючих в країні майнерів пройти реєстрацію з розкриттям особистості, типу і кількості встановленого обладнання. Влада дозволила електростанціям працювати з центрами майнінгу при наявності ліцензії та дотриманні встановлених тарифів.

На початку 2021 р. влада Ірану закрила 1620 незаконних центрів для видобутку криптовалюти, які в сукупності споживали 250 МВт потужності.

Як вже повідомляв Nota Вene, 8 січня 2021 р біткоін досяг нового історичного максимуму — 42 тис. доларів.

Нагадуємо, Україна намагається синхронізувати процес легалізаціі криптовалюти з рештою світу. 2 грудня 2020 р. Верховна Рада прийняла в першому читанні проєкт закону “Про віртуальні активи”.

Total
0
Shares
Previous Article

Cловацька компанія будуватиме в Україні завод з переробки солодкої кукурудзи

Next Article

Мотор Січ підписав контракт на поставку Китаю 400 авіадвигунів

Related Posts
Total
0
Share