Інвестиції в шампанське випередили IT за прибутковістю

Цього року ціни на елітне шампанське показали небачену активність. Дорогі колекційні напої випередили зростання цінних паперів найбільших IT-компаній, повідомляє Reuters.

У рейтингу Індекс Бордо, який ведеться на платформі LiveTrade, шампанське зайняло 15 з 20 місць серед найдорожчих напоїв. Список очолює Salon le Mesnil урожаю 2002 р — його вартість зросла більш ніж на 80%. Пляшка такого ігристого вина коштуватиме 15,7 тис. доларів. Для порівняння, ця динаміка вп’ятеро вища за зростання індексу NYFANG+TM, що включає акції Amazon, Facebook, Google, Netflix і Tesla.

Понад половину приросту індексу шампанського преміум-класу, яке можна віднести до альтернативних інвестицій, припало на жовтень-листопад, пише Financial Times. Такі сорти як Dom Perignon 2008 та Krug 2000, за 11 місяців поточного року подорожчали майже на 34%. У той час як індекс FTSE All World, який відстежує котирування компаній на біржі, показав зростання вдвічі нижче за шампанське — 15%.

Співзасновник торгового винного майданчика Liv-ex Джастін Гіббс зазначив, що зараз ринок перебуває на підйомі, але інвестиції в подібні напої раніше регулярно показували зростання на 8–10% на рік. Елітне шампанське подорожчало завдяки двом факторам — підвищенню попиту та обмеженій пропозиції. Крім того, інтерес до преміум-напоїв виріс у США, де альтернативні інвестиції у дороге вино збільшилися під час пандемії.

Вкладення коштів у колекційні алкогольні напої — один із видів альтернативних інвестицій, до яких також належать, наприклад, інвестиції у мистецтво. Подібні оригінальні інвестиції відносяться до високоризикованих, під них не рекомендується виділяти більшу частину портфеля.

Нагадаємо, що продажі вин і міцних алкогольних напоїв на аукціонах Sotheby`s за підсумками 2020 р. впали на 22% — до 92 млн дол. проти 118 млн дол. роком раніше.

Як вже повідомляло NotaВene, експорт шотландського віскі скоротився на 23%, до 3,8 млрд фунтів стерлінгів в 2020 р., мінімального показника за 10 років, у зв’язку з пандемією коронавірусу і митами США.

Слід зазначити, що світове споживання вина в 2020 р. знизилося на 3% в порівнянні з 2019 р., досягнувши мінімуму з 2002 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна скоротила експорт соняшникової олії на 15%

Next Article

Підземні сховища газу заповнені на 45%

Related Posts
Total
0
Share