Інвестиції в енергетичний перехід в 2021 р. склали 775 млрд дол.

Глобальні інвестиції в енергетичний перехід склали 775 млрд доларів США за 2021 р., що на 27% більше за показник 2020 р. Про це йдеться у звіті Energy Transition Investment Trends, повідомляє BloombergNEF.

Найбільше інвестицій вкладено у сектор відновлювальної енергетики — 366 млрд дол., що на 6,5% більше ніж було у попередньому році. У сумі інвестиції до атомної сфери, систем накопичення енергії, електротранспорту та електрифікованого теплопостачання становлять 731 млрд дол.

До регіонів, у яких було найбільше інвестицій, за даними BloombergNEF, входить Тихоокеанська Азія (APAC), Середній Схід та Африка (EMEA) та Сполучені Штати Америки (AMER). APAC на сьогодні є світовим лідером по інвестиціям — 368 млрд дол., що на 38% більше ніж у 2020 р. В AMER інвестиції зросли на 21% (150 млрд дол.), а в EMEA інвестиції зросли на 16%, але мають більшу загальну суму — 236 млрд дол.

Китай найбільше вкладав у відновлювальну енергетику та елетротранспорт, на другому місці за кількістю інвестиції в ці сектори США. Німеччина, Велика Британія та Франція інвестували порівняно більше у електротраспорт ніж у відновлювальну енергетику, на відміну від Японії, яка більшу частину інвестицій спрямувала до сектору відновлювальної енергетики. США, як друга найбільша країна-інвестор, також має найвищі показники по інвестиціям до розвитку систем накопичення енергії. А також разом з Японією, Великою Британією та Китаєм інвестує до сфери електрифікованого теплопостачання, де поміж інших країн займає перше місце за кількістю інвестицій.

“Глобальна криза на ринку сировинних товарів створила нові проблеми для сектору чистої енергії, підвищивши витрати на основні технології, такі як сонячні модулі, вітрові турбіни та акумуляторні батареї. На цьому тлі збільшення інвестицій у енергетичний перехід на 27% у 2021 р. є обнадійливим знаком того, що інвестори, уряди та підприємства як ніколи віддані переходу з низьким рівнем викидів вуглецю і розглядають його як частину рішення для поточної нестабільності в енергетиці. ринки”, — ззазначає керівник аналітичного відділу BloombergNEF Альберт Чунг.

Energy Transition Investment Trends — це щорічний звіт BNEF про те, скільки підприємств, фінансових установ, урядів і кінцевих споживачів беруть на себе зобов’язання щодо переходу на низьковуглецеву енергетику.

Нагадаємо, що 14 липня 2021 р. Європейська комісія представила масштабну програму із боротьби зі зміною клімату, метою якої є скорочення до 2030 р. викидів CO2 у Євросоюзі не менше ніж на 55% порівняно з базовим рівнем 1990-х рр.

Як вже повідомляло NotaВene, Євросоюз повинен припинити фінансування із загального бюджету транскордонних проєктів в області газу. Із такою заявою виступив комітет з промисловості, досліджень та енергетики Європейського парламенту.

Total
0
Shares
Previous Article

Промислове виробництво в Україні збільшилось на 1,1%

Next Article

Виторг виробників мікросхем може перевищити 1 трлн дол.

Related Posts
Total
0
Share