Інвестиції в боротьбу зі зміною клімату зросли на 210%

Інвестиції в компанії, що розробляють технології для боротьби з кліматичною кризою, збільшилися до 87,5 млрд доларів США за перші шість місяців поточного року, повідомляє Green Deal з посиланнм на останнє дослідження PwC.

Таким чином, зростання склало 210% порівняно з 24,8 млрд дол. за аналогічний період роком раніше, йдеться у дослідженні State of Climate Tech 2021.

П’ятьма головними технологічними рішеннями PwC називає сонячну енергетику, вітряну енергетику, технології переробки харчових відходів, виробництво зеленого водню і так званих альтернативних продуктів харчування. Однак, згідно з підрахунками, частка інвестицій у ці п’ять сфер склала лише 25% від загального обсягу вкладень у розробки у сфері боротьби зі зміною клімату в період між 2013 р та червнем 2021 р, незважаючи на те, що технології в цих сегментах дають можливість скоротити більше 80 % викидів до 2050 р.

Основна частка інвестицій, або близько 58 млрд дол., припадає на бізнеси у сфері мобільності та транспорту. У тому числі йдеться про компанії, що займаються розробкою електромобілів, електроскутерів та літаючих таксі.

При цьому середній обсяг угод у сфері кліматичних технологій злетів майже вчетверо, до 96 млн дол., у першому півріччі 2021 р порівняно з 27 млн дол. роком раніше. Число активних інвесторів у цій сфері зросло з менш ніж 900 у першій половині 2020 р до понад 1,6 тис. у першій половині 2021 р.

Спеціалізовані компанії зі злиття та поглинання (SPAC) у цьому сегменті залучили понад 25 млрд дол. у першому півріччі поточного року, що становить понад одну третю від усього обсягу фінансування технологій у сфері боротьби зі зміною клімату за цей період.

Найбільший обсяг венчурних інвестицій від початку року до 30 червня залучили американські компанії: у стартапи в США було вкладено 56,5 млрд дол. На другому місці знаходяться компанії з Китаю, інвестиції у них становили 9 млрд дол.

Багато інвесторів протягом кількох десятиліть намагалися не вкладати кошти в стартапи у сфері технологій боротьби з кліматичними змінами через побоювання, що вони можуть не принести достатнього доходу. У період між 2013 р та 2018 р спостерігалося активне зростання вкладень, проте зростання інвестицій зупинилося у 2018-2020 рр, зазначає PwC.

Нагадаємо, що країни G7 припиняють фінансування вугільної енергетики з 2022 р. У травні міністри навколишнього середовища країн Великої сімки (Велика Британія, Німеччина, Італія, США, Франція, Японія, Канада) опублікували комюніке з питань клімату та навколишнього середовища. У документі підтверджується прихильність G7 переходу до економіки з нульовим балансом викидів (Net Zero) для досягнення кліматичних цілей по утриманню глобального потепління не вище 1,5 градусів Цельсія.

Як вже повідомляло NotaВene, Європейська комісія представила п’ятирічний план залучення 800 млрд євро на відновлення економіки після коронавірусної кризи за рахунок розміщення облігацій. Майже третина цієї суми припаде на “зелені” папери.

Варто зазначити, що скорочення на 40% викидів СО2 в атмосферу для України можливе тільки внаслідок скорочення виробництва: менше виробляється електроенергії, мінеральних добрив, виплавляється металу, ніж 30 років тому.

Втім, навіть збереження діючих зобов’язань України скоротити викиди СО2 на 40% далеко не всі промислові підприємства можуть витримати. За оцінкою голови комітету з екології та розвитку зеленої економіки Федерації роботодавців України Павла Жили, для досягнень цієї мети промисловим підприємствам України необхідні 102 млрд євро інвестицій.

Total
0
Shares
Previous Article

Зовнішньоторговельний обіг агропродукції зріс на 22%

Next Article

Запаси вугілля на складах збільшилися на 20%

Related Posts
Total
0
Share