Інвестбанки заробили рекордну суму на організації IPO у США

Інвестиційні банки у 2021 р отримали рекордні комісійні за організацію первинних розміщень акцій у США. При цьому динаміка котирувань паперів після IPO в середньому була гіршою за ринок загалом, повідомляє Інтерфакс.

Загалом комісійні, отримані інвестбанками-андеррайтерами IPO, становили цього року 9,8 млрд доларів США, свідчать дані Dealogic. Для порівняння: у 2020 р сума комісійних дорівнювала 4,995 млрд дол., у 2019 р — 2,1 млрд дол., у 2018 р — 1,95 млрд дол.

Навіть без урахування сум, отриманих в рамках IPO спеціалізованих компаній зі злиття та поглинання (SPAC), які цього року були одним з найпопулярніших інструментів для виведення компаній на відкритий ринок, розмір комісійних був рекордним. Традиційні лістинги на біржах принесли інвестбанкам у 2021 р загалом 5,531 млрд дол., що суттєво випереджає показники будь-якого року з моменту початку відстеження цих даних у 1995 р.

Goldman Sachs Group Inc. став лідером за сумою комісійних, отриманих від організації IPO, він заробив 1,456 млрд дол. (з урахуванням IPO SPAC), що вдвічі вище, ніж рік тому.

JPMorgan Chase & Co. і Morgan Stanley також отримали понад 1 млрд дол. у вигляді комісійних — 1,1 млрд дол.і 1,25 млрд дол. відповідно.

Рік, що минає, став рекордним як за кількістю первинних публічних розміщень акцій компаній у США, так і за обсягом залучених у рамках IPO коштів. За даними Dealogic, загальна кількість IPO у 2021 р досягла 1 тис., а обсяг залучених коштів становив 315 млрд дол., хоча раніше ніколи не перевищував 200 млрд дол.

Більше половини розміщень — 606 — припало на частку SPAC, причому 298 з них вийшли на ринок у першому кварталі поточного року.

Найбільшим у США цього року стало IPO американського виробника електромобілів Rivian Automotive Inc. (близько 12 млрд дол.). Серед інших великих первинних розміщень — IPO китайського сервісу таксі Didi Global Inc. (4,4 млрд дол.), південнокорейського інтернет-рітейлера Coupang Inc. (4,6 млрд дол.), а також оператора платформи для торгівлі акціями Robinhood Markets Inc. (2,1 млрд дол.).

Середня динаміка акцій компаній після IPO цього року виявилася гіршою за ринок в цілому, зазначає MarketWatch. Так, Renaissance IPO ETF, біржовий індексний фонд, який відстежує динаміку паперів компаній, що виходять на ринок, впав з початку року на 11,3%, що є найгіршим результатом з 2018 р.

Dow Jones Industrial Average при цьому виріс у поточному році на 19%, S&P 500 — майже на 28%, а Nasdaq Composite — на 22%.

Як зазначає засновник та редактор сервісу IPOScoop Джон Фітцгіббон, акції компаній отримували істотну підтримку на дебютних торгах після IPO, але не могли тривалий час утримувати інтерес інвесторів.

“Ми бачили величезні обсяги торгів у перший день, які на другий день знижувалися до половини першого, а в третій — до половини другого”, — каже Фітцгіббон.

Акції двох третин компаній, що вийшли на відкритий ринок у США в 2021 р, торгуються нижче за ціну IPO, зазначає The Wall Street Journal.

Нагадаємо, що близько 2850 компаній, включаючи SPAC, із січня залучили сумарно більше 600 млрд доларів США під час первинних розміщень акцій.

За шість тижнів до 2022 р ринку IPO вже вдалося побити два рекорди — за кількістю угод та їх обсягом. Попередній максимум було зафіксовано у 2007 р.

Як вже повідомляло NotaВene, за першу половину 2021 р компанії по всьому світу залучили на IPO рекордні 350 млрд доларів США. Особливою популярністю користувалися онлайн-ритейлери і фірми, що займаються відновлювальною енергетикою. Буму первинних розміщень сприяли зростання фондових ринків і активність приватних інвесторів.

Total
0
Shares
Previous Article

Обсяги будівництва в листопаді скоротилися на 2,7%

Next Article

Держава регулюватиме ціни на батон і соняшникову олію

Related Posts
Total
0
Share