Інтерпайп скоротив прибуток на 90%

Промислова компанія “Інтерпайп”, що спеціалізується на виробництві труб і коліс для залізничного транспорту, за підсумками січня-березня 2021 р скоротила прибуток на 90% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 р — до 865 млн доларів США, повідомляє “Інтерфакс-Україна“. 

Виручка за цей період скоротилася на 19,9%, до $200,9 млн, а EBITDA — на 53%, до 40 млн дол. Чистий борг компанії становив 53 млн дол. з коефіцієнтом чистого левереджа (чистий борг до EBITDA) в розмірі 0,2x.

“У першому кварталі “Інтерпайп” продовжував працювати в складних умовах на ринках, що позначилося на його фінансових результатах. Загальна виручка знизилася на 20%, головним чином на тлі погіршення показників залізничного дивізіону після запровадження ембарго РФ на імпорт української залізничної продукції. Так, виручка дивізіону залізничної продукції впала на 53% за зниження обсягів продажів на 32%”, — йдеться в повідомленні компанії.

Водночас “Інтерпайп” наростив капітальні інвестиції, вклавши 17 млн дол. ​​у капремонти й розвиток виробництва.

“Додатковий негативний ефект пов’язаний з триваючим глобальним зростанням ринкових цін на товари й металопродукцію. При цьому відпускні ціни на сталеві труби й залізничну продукцію відставали від збільшення виробничих витрат”, — зазначає “Інтерпайп”.

На кінець кварталу загальний борг компанії знизився до 110 млн дол., зберігши коефіцієнт чистого левереджа на низькому рівні 0,2x.

“Стрімке ралі цін на сировину й металопродукцію в січні-березні 2021 року чинило тиск на фінансові показники компанії. З 9 лютого РФ запровадила ембарго на імпорт української залізничної продукції, що призвело до значного зниження фінансових показників. Незважаючи на це, вже в перші місяці другого кварталу компанії вдалося перенаправити обсяги продажів коліс, майже відновивши обсяги виробництва залізничної продукції до попередніх рівнів”, — заявив генеральний директор “Інтерпайпу” Фаді Храйбе.

Нагадаємо, “Інтерпайп” — міжнародна вертикально інтегрована трубно-колісна компанія, що входить до топ-10 виробників безшовних труб у світі й топ-3 виробників суцільнокатаних залізничних коліс.

Як вже повідомляло NotaВene, компанія “Інтерпайп” у 2020 р скоротила продаж трубної продукції на 21% в порівнянні з 2019 р. — до 469,9 тис. т.

Падіння цін на нафту в першому півріччі 2020 р. спричинило зниження попиту на труби для видобутку нафти і газу.

Поставки труб на український ринок скоротилися на 31% — до 102 тис. т. Основним чинником скорочення є згортання програми видобутку газу державною компанією “Укргазвидобування” в чотири рази. При цьому відвантаження труб приватним газовидобувним компаній залишилися приблизно на рівні 2019 р.

Варто зазначити, що компанія “Інтерпайп” уклала довгостроковий контракт на поставку вантажних колісних пар власної збірки для INVEHO UFO, одним з найбільших вагонобудівних і вагоноремонтних підприємств у Франції, повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

Контракт передбачає виробництво в Україні і поставку 1530 колісних пар конструкції ULT-25 для французького клієнта до вересня 2022 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Продажі через App Store перевищили 600 млрд дол.

Next Article

НБУ вперше за два місяці вийшов на міжбанк

Related Posts
Читать дальше

Тігіпко отримав дозвіл від АМКУ на купівлю 3 агрокомпаній в Чернігівській області

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дозволив бізнесмену Сергію Тігіпку купівлю трьох агрокомпаній у Чернігівській області: приватне сільськогосподарське підприємство (ПСП)…
Total
0
Share