Intel інвестує 95 млрд дол. у виробництво чіпів у Європі

Американська Intel Corp., один з провідних світових виробників комп’ютерних компонентів, планує будівництво підприємств з виробництва чіпів в Європі і виділить на ці цілі до 95 млрд доларів США, повідомляє The Wall Street Journal.

Головний виконавчий директор Intel Пет Гелсінджер заявив 7 вересня, що компанія має намір побудувати два заводи з випуску мікропроцесорів у новому місці і потенційно може в подальшому розширити виробництво. При цьому загальний обсяг інвестицій за 10 років збільшиться до еквівалента 80 млрд євро. Нові потужності будуть задовольняти стрімко зростаючий попит на напівпровідники, оскільки комп’ютери, автомобілі і гаджети стають все більш вимогливими до чіпів

Такі найбільші конкуренти Intel, як Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. і Samsung Electronics Co., раніше говорили про намір витратити значні суми на нарощування виробничих потужностей в найближчі роки. Особливо сильно глобальна нестача чіпів останнім часом позначилася на автовиробниках, які змушені скорочувати обсяги випуску, припиняти роботу підприємств або переводити співробітників на скорочений робочий день.

Intel повідомила, що планує використовувати виробничі потужності заводу в Ірландії для випуску автомобільних чіпів. Компанія також створить команду розробників мікросхем для того, щоб допомогти іншим виробникам адаптувати свою продукцію, що дозволить їм використовувати виробничі потужності Intel.

Гелсінджер прогнозує, що до кінця десятиліття ринок чіпів для автомобільної галузі більш ніж подвоїться. За його словами, на напівпровідники буде припадати більше 20% витрат при випуску автомобілів преміум-сегмента в порівнянні з 4% в 2019 р. Це обумовлено тим, що нові можливості допомоги водієві, яскраві сенсорні екрани і інші функції, що вимагають більшої обчислювальної потужності, стають все більш доступними і широко поширеними.

Розширення виробництва Intel в Європі є частиною намірів Гелсінджера зробити компанію великим виробником мікропроцесорів на замовлення, який випускає чіпи не тільки для власних потреб, а й для, наприклад, Qualcomm Inc. і “хмарного” підрозділу Amazon.com Inc.

Нагадаємо, що в березні CEO Intel Пет Гелсінджер оголосив оновлену стратегію розвитку: розробник і виробник електронних пристроїв і комп’ютерних компонентів вкладе 20 млрд доларів США у відкриття двох заводів в Арізоні і відкриє філію Intel Foundry Services, де буде виробляти мікросхеми для інших замовників.

Як вже повідомляло NotaВene, провідний постачальник мікроелектроніки Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) не інвестуватиме у виробництво напівпровідників в Європі, натомість компанія зосередиться на розширенні потужностей в США.  закриті переговори TSMC з регуляторами Європейського Союзу пройшли дуже погано, тому компанія планує подвоїти інвестиції в нові заводи в Арізоні. Переваги американського виробництва очевидні — ключові клієнти, які генерують більшу частину прибутку TSMC, базуються в США.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна зменшила експорт електроенергії на 17%

Next Article

Імпорт дизельного палива у серпні встановив рекорд

Related Posts
Total
0
Share