Intel інвестує 20 млрд дол. в нові фабрики і виробництво чіпів для інших компаній

Генеральний директор Intel Пет Гелсінджер оголосив оновлену стратегію розвитку: розробник і виробник електронних пристроїв і комп’ютерних компонентів вкладе 20 млрд доларів США у відкриття двох заводів в Арізоні і відкриє філію Intel Foundry Services, де буде виробляти мікросхеми для інших замовників, повідомляє компанія на офіційному сайті.

Intel Foundry Services стане окремим бізнес-підрозділом компанії і буде розробляти чіпи для x86, Arm і RISC-V з використанням технологій Intel. Підприємства з виробництва чіпів Intel будуть розташовані в США і Європі, а партнерами стануть IBM, Qualcomm, Microsoft, Google та інші.

З 2023 р. компанія планує передати більшу частину виробництва власних мікросхем стороннім виробникам, серед яких TSMC, Samsung і GlobalFoundries. Колишній гендиректор Боб Суон вже говорив про плани передати виробництво чіпів на аутсорсинг у разі непередбачених обставин.

У 2020 р. у Intel почалися проблеми — через них у січні компанію покинув Суон. Влітку компанія повідомила, що затримує випуск чіпів останнього покоління, одночасно Apple анонсувала поступову відмову від процесорів Intel на користь власних розробок.

Через проблеми з власним виробництвом Intel поступилася тайванської TSMC в виробництві чіпів. Компанія одночасно розробляла і виробляла чіпи протягом 50 років.

Нагадаємо, Європейський Союз вирішив подвоїти частку на ринку чіпів і виділяє більше 150 млрд доларів на розробку наступного покоління цифрових індустрій в нинішньому десятилітті, прагнучи наздогнати конкурентів у США і Східній Азії в таких сферах, як виробництво мікросхем і штучний інтелект.

Як вже повідомляв NotaВene, гостра нестача мікросхем в світовому автопромі утворилася з кількох причин. Перш за все, через коронавірус підскочив попит у основних споживачів мікросхем — виробників ноутбуків (їх стали активніше використовувати через збільшення обсягу дистанційної роботи), настільних комп’ютерів (потужні ПК користувачі в режимі ізоляції ширше застосовують для ігрових розваг), а також смартфонів, планшетів та інших гаджетів. За сплеском попиту не встигають провідні світові виробники напівпровідникової продукції, такі як розташований в Нідерландах NXP Semiconductor і американська Nvidia Corporation.

Total
0
Shares
Previous Article

Укрнафта в лютому скоротила видобуток нафти і газу

Next Article

Дніпроспецсталь у 2020 р. отримала майже 900 млн грн чистого збитку

Related Posts
Читать дальше

Невеликі сімейні ферми отримуватимуть субсидію в 5 тис. грн на гектар

Кабінет міністрів удосконалив процес надання державної фінансової підтримки для розвитку фермерських господарств, тому відтепер аграрії зможуть отримати субсидію…
Total
0
Share