Інфляція в Україні зросла в річному вимірі до 9,5%

Зростання споживчих цін в Україні за підсумками травня 2021 р прискорилося в річному вимірі до 9,5% з 8,4% за підсумками квітня, повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна” з посиланням на Державну службу статистики.

За даними Держстату, в травні інфляція виросла до 1,3% з 0,7% в квітні, в той же час базова інфляція залишилася на рівні 0,7%.

В цілому за перші п’ять місяців цього року інфляція в Україні склала 6,1%, базова — 3,9%.

Уряд України прогнозує на цей року інфляцію 8,9%, Нацбанк — 8%. На думку НБУ, пік інфляційного сплеску на рівні близько 9,6% припаде на третій квартал 2021 р, а восени інфляція почне знижуватися. Інфляція повернеться в цільовий діапазон 5% ± 1 п. п. у першому півріччі 2022 р, де і буде залишатися надалі, вважає Нацбанк.

Нагадаємо, що зростання споживчих цін в Україні за підсумками січня 2021 р прискорилося в річному вимірі до 6,1% із 5% за підсумками грудня 2020 р та 3,8% за підсумками листопада.

Як вже повідомляло NotaВene, за оцінкою Національного банку в 2021 р інфляція становитиме 8%, а пік інфляційного сплеску припаде на липень-вересень.

Total
0
Shares
Previous Article

Найбільший обсяг виплат за держборгом України припадає на вересень

Next Article

Уряд схвалив порядок монетизації пільг з оплати проїзду

Related Posts
Читать дальше

Суд на вимогу Офісу генпрокурора попередив передачу родовища літію компанії Петро-Консалтінг

Шостий апеляційний суд скасував за позовом генерального прокурора рішення суду попередньої інстанції про видачу Державною службою геології і…
Total
0
Share