Зростання споживчих цін в Україні в річному вимірі за підсумками вересня 2021 р прискорилося до 11% з 10,2% у серпні, повідомила Державна служба статистики.
Згідно з даними Держстату, після дефляції 0,2% за серпень у вересні цього року було зафіксовано інфляцію на рівні 1,2%, тоді як у вересні минулого року інфляція становила 0,5%.
Крім цього, Держстат минулого місяця зафіксував базову інфляцію на рівні 1,3% після нульової базової інфляції в серпні 2021 р. У вересні минулого року базова інфляція становила 1,1%.
Як повідомлялося, в серпні та липні споживчі ціни зросли на 10,2%, у червні — на 0,2%, у травні — на 1,3%. Загалом за перші вісім місяців цього року інфляція в Україні становила 7,5%, базова — 5,5%.
Нацбанк України прогнозував інфляцію у вересні-жовтні на рівні 10-11% із подальшим зниженням до менше ніж 10%.
Нагадаємо, що 22 липня правління Національного банку ухвалило рішення підвищити облікову ставку з 7,5% до 8% річних через збереження інфляції та зростання споживчих цін.
Як вже повідомляло NotaВene, Національний банк у квітневому інфляційному звіті стверджував, що в 2021 р інфляція становитиме 8%, а пік інфляційного сплеску припаде на липень-вересень.
Подорожчання продовольчих товарів і палива в світі, а також високий споживчий попит зумовили стрімке прискорення інфляції в Україні на початку року.
За прогнозами НБУ, пік інфляційного сплеску припаде на III квартал 2021 р передусім через низьку минулорічну базу порівняння. Проте вже восени інфляція почне знижуватися й за підсумками року становитиме 8%.