Інфляція в Україні прискорилася до 11%

UAH. Money of Ukraine. Ukrainian currency. Hryvnia. Kyiv

Зростання споживчих цін в Україні в річному вимірі за підсумками вересня 2021 р прискорилося до 11% з 10,2% у серпні, повідомила Державна служба статистики.

Згідно з даними Держстату, після дефляції 0,2% за серпень у вересні цього року було зафіксовано інфляцію на рівні 1,2%, тоді як у вересні минулого року інфляція становила 0,5%.

Крім цього, Держстат минулого місяця зафіксував базову інфляцію на рівні 1,3% після нульової базової інфляції в серпні 2021 р. У вересні минулого року базова інфляція становила 1,1%.

Як повідомлялося, в серпні та липні споживчі ціни зросли на 10,2%, у червні — на 0,2%, у травні — на 1,3%. Загалом за перші вісім місяців цього року інфляція в Україні становила 7,5%, базова — 5,5%.

Нацбанк України прогнозував інфляцію у вересні-жовтні на рівні 10-11% із подальшим зниженням до менше ніж 10%.

Нагадаємо, що 22 липня правління Національного банку ухвалило рішення підвищити облікову ставку з 7,5% до 8% річних через збереження інфляції та зростання споживчих цін.

Як вже повідомляло NotaВene, Національний банк у квітневому інфляційному звіті стверджував, що в 2021 р інфляція становитиме 8%, а пік інфляційного сплеску припаде на липень-вересень.

Подорожчання продовольчих товарів і палива в світі, а також високий споживчий попит зумовили стрімке прискорення інфляції в Україні на початку року.

За прогнозами НБУ, пік інфляційного сплеску припаде на III квартал 2021 р передусім через низьку минулорічну базу порівняння. Проте вже восени інфляція почне знижуватися й за підсумками року становитиме 8%.

Total
0
Shares
Previous Article

Ірландія перестане бути податковим притулком для Google, Facebook і Apple

Next Article

Збиток Укрзалізниці за три квартали складає майже півмільярда гривень

Related Posts
Читать дальше

Чотири державних підприємства зі складу Укроборонпрому самостійно експортуватимуть свою продукцію

До переліку підприємств зі складу державного концерну “Укроборонпром”, які отримали право самостійного експорту продукції власного виробництва, увійшли “Новатор”,…
Total
0
Share