Інфляція в серпні склала 10,2%

Зростання споживчих цін в Україні в річному вимірі за підсумками серпня 2021 р залишилось на рівні 10,2%, повідомляє Державна служба статистики.

За даними Держстату, після інфляції 0,1% за липень у серпні цього року було зафіксовано дефляцію 0,2%, що відповідає динаміці цін і в серпні минулого року.

Базова інфляція в серпні була нульовою після дефляції 0,1% місяцем раніше. У серпні минулого року було зафіксовано базову інфляцію 0,1%, відповідно в річному вимірі вона знизилася до рівня 7,2%.

Як повідомлялося, в червні споживчі ціни в Україні зросли на 0,2%, в травні — на 1,3%. Загалом за перші вісім місяців цього року інфляція в Україні становила 6,2%, базова — 4,2%.

Нагадаємо, що Національний банк України в липні погіршив прогноз інфляції на 2021 р із 8% (у квітневому прогнозі) до 9,6%. За оцінками НБУ, за підсумками ІІІ кварталу інфляція досягне піку в цьому році на рівні 11,2%, після чого розпочнеться її зниження.

Як вже повідомляло NotaВene, 9 вересня правління Національного банку підвищило облікову ставку одразу на 50 в.п. — з 8% до 8,5% річних через прискорення інфляції.

Total
0
Shares
Previous Article

Парламент підтримав щорічну індексацію пенсій 1 березня

Next Article

Транзит газу через Україну знизився на 15%

Related Posts
Total
0
Share