Інфляція в єврозоні у грудні встановила рекорд

Інфляція у 19 країнах єврозони у грудні склала 5% у річному вираженні. Це рекордний показник за майже двадцятирічну історію обігу євро, Інфляція у 19 країнах єврозони у грудні склала 5% у річному вираженні. Це рекордний показник за майже двадцятирічну історію обігу євро, із посиланням на дані Євростату повідомляє Financial Times.

Напередодні аналітики, опитані агентством Reuters, очікували на зниження показника до 4,7% порівняно з 4,9% у листопаді — попереднім інфляційним рекордом. Проте зростання цін, насамперед на енергоресурси та продовольство, лише прискорило темп.

Як зазначає FT, рекордна інфляція посилить тиск на Європейський центральний банк (ЄЦБ) з метою часткової відмови від заходів стимуляції попиту на фоні пандемії. Незважаючи на те, що ринок очікує уповільнення зростання цін вже з січня 2022 р, темпи інфляції продовжать випереджати цільовий показник ЄЦБ у 2% більшу частину року.

“Зараз зростання цін на піку, але інфляція залишиться вищою за прогнози як мінімум до кінця літа — весь цей час на споживчому секторі та інших частинах економіки позначатиметься ефект високих цін на енергоресурси”, — зазначає керівник досліджень глобальної макроекономіки ING Карстен Бржескі .

Енергоресурси, за даними Євростату, на тлі глобальних ланцюжків поставок, що змінилися в пандемію, і ковідних обмежень, порівняно з показником річної давності подорожчали на 26%. Без урахування цього показника, а також зростання цін на продовольство, базова інфляція у єврозоні у грудні становила 2,6% у річному вираженні.

Уповільнення інфляції аналітики пов’язують із стабілізацією цін на енергоресурси, відновленням логістичних ланцюжків та призупиненням низки пандемічних пільг, запроваджених державами для підтримки населення, перераховує FT.

Як вже повідомляло NotaВene, річна інфляція в єврозоні у вересні 2021 р пришвидшилася з 3% в серпні до 3,4%, що стало максимальним показником з вересня 2008 р, коли річна інфляція склала 3,6%.

У вересні 2020 р Євростат зафіксував дефляцію в єврозоні на рівні 0,3%. Річна інфляція в ЄС у вересні 2021 р склала 3,6% проти 3,2% в серпні.

Total
0
Shares
Previous Article

НБУ назвав найбільш прибуткові та збиткові банки

Next Article

Автовиробництво в Україні зросло на 65%

Related Posts
Читать дальше

Провідний виробник мікросхем TSMC обрав ринок США замість інвестування в ЄС

Провідний постачальник мікроелектроніки Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) не інвестуватиме у виробництво напівпровідників в Європі, натомість компанія зосередиться…
Total
0
Share