Інфляція в єврозоні досягла максимуму за 25 років

Інфляція в зоні євро в листопаді розігналася до 4,9% у річному вираженні, повідомляє попередні дані Євростат.

Інфляція вища за очікування: економісти, опитані Reuters, прогнозували в середньому 4,5%, а ще в жовтні вона становила 4,1%. Тим самим інфляція в єврозоні досягла максимуму за 25 років, зазначає CNBC.

Дані про європейську інфляцію вийшли на тлі загального занепокоєння щодо нового омікрон-штаму, а також повідомлень про нові обмеження на поїздки та контакти. Проте основними драйверами зростання цін поки що залишаються енергоносії (що подорожчали на 27%) та проблеми з ланцюжками поставок, пише агентство.

Найбільшу річну інфляцію серед країн єврозони зафіксовано у Литві (9,3%), Латвії (7,4%) та Бельгії (7,1%). Найменше споживчі ціни зросли у Фінляндії та Франції (по 3,4%), у Португалії (2,7%) та на Мальті (2,3%).

Найбільший внесок у зростання річної інфляції в листопаді зробили ціни на енергію (+27,4%). Послуги у єврозоні за звітний період подорожчали на 2,7%, несировинні промислові товари — на 2,4%, продукти харчування, алкоголь та тютюнові вироби — на 2,2%.

Варто зазначити, що річна інфляція в єврозоні у вересні 2021 р пришвидшилася з 3% в серпні до 3,4%, що стало максимальним показником з вересня 2008 р, коли річна інфляція склала 3,6%.

Як вже повідомляло NotaВene, споживчі ціни у Німеччині, гармонізовані зі стандартами Європейського Союзу, у листопаді збільшилися на 6% у річному вираженні.

Total
0
Shares
Previous Article

Суд повернув державі Запорізький титано-магнієвий комбінат

Next Article

Китайська компанія запросила дозвіл на розробку родовища літію в Україні

Related Posts
Читать дальше

Укроборонпром перетворюється в акціонерне товариство

Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт “Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності”, яким визначаються…
Total
0
Share