Інфляція у Великій Британії злетіла до 30-річного максимуму

Рівень інфляції у Великій Британії підскочив до найвищого рівня з 1992 р. — ціни у грудні зросли на 5,4% рік до року. Це вище за очікування економістів, які прогнозували інфляцію на рівні 5,2%, повідомляє Bloomberg.

Купівельна спроможність британських домогосподарств слабшає: ціни на повсякденні товари та послуги зростають швидше, ніж заробітна плата, констатує британське управління національної статистики.

Домогосподарства страждають від зростання цін на електроенергію (+18,8%) та за газ (+28%), що стало найбільшим зростанням з 2009 р. Ціни на продукти харчування нині зростають найшвидшими темпами з липня 2008 р. Дорожчають також поїздки — вартість проїзду потягом зросла на 7,5% рік до року, це рекорд з 1991 р.

Bloomberg зазначає, що нова статистика чинить тиск на центральний банк країни, який обмірковує ще одне підвищення процентних ставок вже наступного місяця. За словами аналітика Дена Хенсона, інфляція в країні ще продовжуватиме зростати, а пік, ймовірно, настане у квітні — тоді рівень інфляції може досягти 6,5%. “Інфляція, що випереджає прогнози, у поєднанні з жвавим ринком праці майже напевно спонукає Банк Англії підвищити відсоткові ставки”, — робить висновок економіст.

Нагадаємо, що інфляція продовжує зростати у всьому світі: темпи зростання цін у США – найбільшій економіці світу – у 2021 році досягли 7%. Це максимум із середини 1982 року, коли адміністрації президента Рейгана щойно вдалося приборкати стагфляцію.

Як вже повідомляло NotaВene, річна інфляція в єврозоні у вересні 2021 р пришвидшилася з 3% в серпні до 3,4%, що стало максимальним показником з вересня 2008 р, коли річна інфляція склала 3,6%.

Слід зазначити, що в грудні минулого року споживчі ціни в Україні зросли на 0,6% порівняно із попереднім місяцем, а за весь 2021 р — на 10%.

Total
0
Shares
Previous Article

Виробництво яєць зменшилося на 13%

Next Article

Кількість СЕС в домогосподарствах зросла вдвічі за рік

Related Posts
Читать дальше

Білорусь відновила постачання електроенергії в Україну

Білорусь відновила постачання електроенергії в Україну, повідомляє міністерство енергетики Республіки Білорусь. “Білорусь з 21 листопада відновила постачання електроенергії…
Total
0
Share