Інфляція у США прискорилася до максимуму за 40 років

Річна інфляція в Сполучених Штатах Америки в грудні 2021 р. склала 7% проти 6,8% у листопаді, повідомляє статистичне бюро міністерства праці США. Це стало максимальним показником із червня 1982 р., коли річна інфляція становила 7,1%.

У місячному вимірі споживчі ціни у США у грудні зросли на 0,5% проти 0,8% у листопаді.

Основний внесок у зростання споживчих цін зробили ціни на житло, вживані автомобілі та вантажівки. Внесок у зростання інфляції також внесли ціни на продукти харчування, хоча зростання цін у грудні сповільнилося з 0,7% у листопаді до 0,5% у грудні.

Річна інфляція у США у грудні 2021 р. без урахування цін на продукти харчування та енергоносії склала 5,5%, що стало найвищим показником із лютого 1991 р.

Агентство Reuters зауважує, що рекордний рівень інфляції за чотири десятиліття підкріплює очікування, що Федеральна резервна система почне підвищувати процентні ставки вже в березні.

Напередодні голова ФРС Джером Пауелл заявив, що центральний банк США готовий зробити все необхідне, щоб висока інфляція не “закріпилася”. При цьому цільовий рівень інфляції ФРС становить 2%.

Нагадаємо, що інфляція у 19 країнах єврозони у грудні склала 5% у річному вираженні. Це рекордний показник за майже двадцятирічну історію обігу євро, Інфляція у 19 країнах єврозони у грудні склала 5% у річному вираженні. Це рекордний показник за майже двадцятирічну історію обігу євро.

Як вже повідомляло NotaВene, країни з економікою, що розвивається, мають підготуватися до підвищення відсоткових ставок Федеральною резервною системою США, оскільки це може сколихнути фінансові ринки і спровокувати відтік капіталу та знецінення валют.

Як розповідає NotaВene в окремому матеріалі, світовий дефіцит ключових товарів, зростання цін та інфляція у США — все це тисне на національні валюти та ціни на внутрішніх ринках, створюючи соціальні та економічні виклики країнам із низькою купівельною спроможністю. Це вже реалізований ризик нерівномірного відновлення світової економіки. У 2022 р. перед економіками, що розвиваються, повстануть нові ризики.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна в 2021 р. наростила виплавку сталі на 3,6%

Next Article

Україна збільшила імпорт дизпального на 10%

Related Posts
Total
0
Share