Інфляція у США оновила максимум за 40 років

Річна інфляція у США за підсумками січня прискорилася до 7,5%, оновивши максимум за 40 років. На цьому фоні посилюється ймовірність якнайшвидшого підвищення процентної ставки ФРС, повідомляє Bloomberg.

Індекс споживчих цін у США у січні прискорив зростання до 7,5% із грудневих 7%, свідчать дані міністерства праці країни. Це новий максимум із лютого 1982 р. У місячному вираженні зростання склало 0,6%, у тому числі за рахунок вищих цін на їжу, електроенергію та витрат на житло. Базовий CPI, який виключає ціни на продукти харчування та паливо, досяг 6% у річному вираженні — це також найвищий рівень з 1982 р.

7,5% — це значне зростання порівняно з 2021 р.: за його підсумками інфляція склала 7%. У січні аналітики, опитані Bloomberg, очікували більш помірного прискорення інфляції — до 7,3% у річному та 0,4% у місячному вираженні.

Ринок акцій відреагував на новину негативно. Індекс S&P 500 на відкритті торгів просів на 1,26%; Nasdaq — на 1,9%. Прибутковість 10-річних американських держоблігацій уперше із середини 2019 р. перевищила 2%.

Найближче засідання ФРС відбудеться 16 березня. Статистика свідчить про те, що регулятор у боротьбі з інфляцією активно підвищуватиме ставку цього року. Інвестори підвищили свої очікування щодо підвищення базової процентної ставки до половини процентного пункту, зазначає Bloomberg.

Нагадаємо, що інфляція продовжує зростати у всьому світі: темпи зростання цін у США — найбільшій економіці світу — у 2021 р. досягли 7%. Це максимум із середини 1982 р., коли адміністрації президента Рейгана щойно вдалося приборкати стагфляцію.

Як вже повідомляло NotaВene.news, річна інфляція в єврозоні у вересні 2021 р. пришвидшилася з 3% в серпні до 3,4%, що стало максимальним показником з вересня 2008 р., коли річна інфляція склала 3,6%.

Про програму QE (quantitative easing — кількісне пом’якшення), яку використовує ФРС для стимулювання американської економіки, NotaВene розповідає в окремому матеріалі.

Total
0
Shares
Previous Article

Twitter знизив чистий прибуток у IV кварталі на 18%

Next Article

Укргазвидобування вперше за 4 роки збільшило видобуток

Related Posts
Total
0
Share