Інфляція у США досягла максимуму за 30 років

У США за останні 12 місяців спостерігаються найвищі темпи інфляції за період з 1990 р, повідомляє The New York Times.

Ціни на споживчі товари загалом зросли на 6,2%, причому в жовтні різко подорожчали пальне та оренда житла. Минулого місяця інфляція становила 0,9% у порівнянні з вереснем, що значно перевищило очікування економістів.

Таким чином, темпи інфляції значно вищі, ніж 2% річних, до яких прагне Федеральна резервна система США протягом тривалого часу. 10 листопада президент Джо Байден визнав, що ціни продовжують зростати, і !повернути цю тенденцію у зворотному напрямку” — його головний пріоритет.

Серед чинників, які впливали на інфляцію минулого місяця, видання називає дефіцит старих і нових автомобілів, що призвело до їхнього різкого подорожчання, проблеми з поставками меблів, брак робочої сили в деяких галузях сфери послуг, що також вплинуло на ціни, відновлення високої орендної плати після падіння 2020 р. Істотно зросли ціни на продукти харчування і пальне.

Нагадаємо, що річна інфляція в єврозоні у вересні 2021 р пришвидшилася з 3% в серпні до 3,4%, що стало максимальним показником з вересня 2008 р, коли річна інфляція склала 3,6%.

Як вже повідомляло NotaВene, Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings покращило прогноз зростання світового ВВП на 2021 р завдяки макроекономічним даним, що надходять, більш швидкому відкриттю сектора послуг в США і Європі, а також заходам підтримки з боку влади.

Глобальна економіка виросте в поточному році на 6,3%, говориться в черговій доповіді Global Economic Outlook (GEO). У березні передбачалося підвищення на 6,1%.

ВВП США, як очікується, за підсумками поточного року збільшиться на 6,8% (раніше 6,2%), Китаю — на 8,4% (без змін), єврозони — на 5% (раніше 4,7%), Великої Британії — на 6,6% (раніше 5%).

Total
0
Shares
Previous Article

Україна збільшила експорт феросплавів на 26%

Next Article

Укренерго скоротило збиток в 10 разів

Related Posts
Читать дальше

Від браку мідної фольги зростуть ціни на системні плати і відеокарти

Глобальний ланцюжок поставок електронної продукції все ще відчуває дефіцит, викликаний відсутністю достатньої кількості напівпровідникових виробів і деяких інших…
Total
0
Share