Індія виділятиме 1 млрд дол. кожній компанії, яка запустить виробництво мікрочіпів

Слідом за США, Китаєм і країнами Європи до практики технологічного націоналізму готова вдатися Індія. За наявними даними, місцева влада готова надавати по $ 1 млрд кожної закордонної компанії, яка наважилася на локалізацію виробництва електроніки і напівпровідникових компонентів, повідомляє агентство Reuters.

Ініціатива прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді “Роби в Індії” (Make in India) вже перетворила країну у другого за величиною виробника мобільних пристроїв після Китаю. Тепер індійська влада вважає, що прийшов час залучити в країну виробників напівпровідникових компонентів. Один з високопоставлених чиновників, який побажав залишитися невідомим, повідомив Reuters про наміри індійської влади надавати кожному такому виробникові субсидії в розмірі більше 1 млрд дол.

Влада країни готова надати виробникам гарантії збуту продукції, випущеної на території Індії. По-перше, вироби місцевого виробництва будуть закуповувати урядові структури. По-друге, потреби приватного сектора теж будуть враховуватися. Поки подібні ініціативи проходять стадію обговорення, і влада Індії ще не вирішила, за рахунок чого зможе виправдати подібні субсидії.

Випущені в Індії компоненти, на думку чиновників, будуть вважатися благонадійними, а тому стануть застосовуватися в системах зв’язку і відеоспостереження, а також інших елементах життєво важливої ​​інфраструктури. Чи знайшлися серед кандидатів бажаючі піти на локалізацію виробництва, джерела не уточнюють. У грудні подібний інтерес спостерігався, а індійські консорціуми, за планом влади, змогли б в якості альтернативи придбати підприємство з виробництва напівпровідникових компонентів за межами країни.

Індійський автопром теж потребує напівпровідникових чіпів. За оцінками влади, на будівництво профільного підприємства в країні буде потрібно від двох до трьох років і не менше 5-7 млрд дол. інвестицій. Уряд готовий надавати компаніям митні пільги, частково покривати витрати на дослідження і надавати безвідсоткові позички.

Нагадаємо, Apple готується перенести до 10% виробництва iPhone 12 в Індію. Варто зазначити, що Apple вже порівняно давно перенесла частину виробництва iPhone SE, iPhone XR і iPhone 11 в Індію. Поки що в планах компанії перенесення лише 7-10% від всього виробничого обсягу iPhone 12 з Китаю до Індії. Розглядається також початок виробництва iPhone 12 mini силами індійських підрядників.

Як вже повідомляв NotaВene, влада Індії планує ввести заборону на володіння, видобуток, торгівлю та інші види операцій з криптовалютою. Власникам криптовалюти буде дано шість місяців, щоб позбутися від профільних активів.

Total
0
Shares
Previous Article

Заощадження українців за рік скоротилися на 17 млрд грн

Next Article

Cуд відкрив провадження про банкрутство Індустріального союзу Донбасу

Related Posts
Читать дальше

ЄС новим законом забезпечить самодостатність Європи в напівпровідниковій галузі

Єврокомісія оголосила про плани по створенню нової екосистеми виробництва мікросхем, щоб забезпечити конкурентоспроможність і самодостатність Європи в напівпровідниковій…
Total
0
Share