Індія виділятиме 1 млрд дол. кожній компанії, яка запустить виробництво мікрочіпів

Слідом за США, Китаєм і країнами Європи до практики технологічного націоналізму готова вдатися Індія. За наявними даними, місцева влада готова надавати по $ 1 млрд кожної закордонної компанії, яка наважилася на локалізацію виробництва електроніки і напівпровідникових компонентів, повідомляє агентство Reuters.

Ініціатива прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді “Роби в Індії” (Make in India) вже перетворила країну у другого за величиною виробника мобільних пристроїв після Китаю. Тепер індійська влада вважає, що прийшов час залучити в країну виробників напівпровідникових компонентів. Один з високопоставлених чиновників, який побажав залишитися невідомим, повідомив Reuters про наміри індійської влади надавати кожному такому виробникові субсидії в розмірі більше 1 млрд дол.

Влада країни готова надати виробникам гарантії збуту продукції, випущеної на території Індії. По-перше, вироби місцевого виробництва будуть закуповувати урядові структури. По-друге, потреби приватного сектора теж будуть враховуватися. Поки подібні ініціативи проходять стадію обговорення, і влада Індії ще не вирішила, за рахунок чого зможе виправдати подібні субсидії.

Випущені в Індії компоненти, на думку чиновників, будуть вважатися благонадійними, а тому стануть застосовуватися в системах зв’язку і відеоспостереження, а також інших елементах життєво важливої ​​інфраструктури. Чи знайшлися серед кандидатів бажаючі піти на локалізацію виробництва, джерела не уточнюють. У грудні подібний інтерес спостерігався, а індійські консорціуми, за планом влади, змогли б в якості альтернативи придбати підприємство з виробництва напівпровідникових компонентів за межами країни.

Індійський автопром теж потребує напівпровідникових чіпів. За оцінками влади, на будівництво профільного підприємства в країні буде потрібно від двох до трьох років і не менше 5-7 млрд дол. інвестицій. Уряд готовий надавати компаніям митні пільги, частково покривати витрати на дослідження і надавати безвідсоткові позички.

Нагадаємо, Apple готується перенести до 10% виробництва iPhone 12 в Індію. Варто зазначити, що Apple вже порівняно давно перенесла частину виробництва iPhone SE, iPhone XR і iPhone 11 в Індію. Поки що в планах компанії перенесення лише 7-10% від всього виробничого обсягу iPhone 12 з Китаю до Індії. Розглядається також початок виробництва iPhone 12 mini силами індійських підрядників.

Як вже повідомляв NotaВene, влада Індії планує ввести заборону на володіння, видобуток, торгівлю та інші види операцій з криптовалютою. Власникам криптовалюти буде дано шість місяців, щоб позбутися від профільних активів.

Total
0
Shares
Previous Article

Заощадження українців за рік скоротилися на 17 млрд грн

Next Article

Cуд відкрив провадження про банкрутство Індустріального союзу Донбасу

Related Posts
Total
0
Share