Індія готується оголосити криптовалюту поза законом

Влада Індії планує ввести заборону на володіння, видобуток, торгівлю та інші види операцій з криптовалютою. Власникам криптовалюти буде дано шість місяців, щоб позбутися від профільних активів, повідомляє агентство Reuters.

Законопроєкт передбачає кримінальну відповідальність за обіг і видобуток криптовалюти на території країни, переслідуватися будуть навіть власники цифрових активів. Поки в якості відповідальності обговорюються штрафи, хоча в 2019 р. деякі індійські політики закликали ввести і тюремне ув’язнення в якості покарання. Офіційним банкам Індії було заборонено працювати з криптовалютою з 2018 р., але навесні минулого року відповідна заборона була знята, що послужило стимулом для розвитку ринку криптовалюти в цій країні.

Центробанк Індії виношує ідею випуску власної офіційної криптовалюти, та й саму технологію розподілених реєстрів влади країни не проти застосувати в різних сферах, тому обговорюваний законопроєкт спрямований переважно на припинення спекулятивної активності в сфері криптовалюти, від якої можуть постраждати приватні інвестори. Поки не прийнятий відповідний закон, індійські інвестори активно тягнуться до криптовалюти — лише на одній з місцевих спеціалізованих бірж з початку року було зареєстровано не менше 20 тисяч нових користувачів.

Нагадаємо, дослідження Кембріджського університету показало, що щорічно на майнінг популярної криптовалюти біткоін витрачається більше електроенергії, ніж споживає вся Аргентина. Видобуток криптовалюти вимагає використання потужного устаткування, яке споживає багато енергії. 

Як вже повідомляв NotaВene, Україна намагається синхронізувати процес легалізаціі криптовалюти з рештою світу. 2 грудня Верховна Рада прийняла в першому читанні проєкт закону “Про віртуальні активи”.

Total
0
Shares
Previous Article

S&P прогнозує зростання економіки України на 4%

Next Article

Доходи Украероруху в минулому році скоротилися наполовину

Related Posts
Total
0
Share