Індійський спалах коронавірусу відбився на світових морських перевезеннях

Індія — один з головних світових постачальників моряків для екіпажів торгових суден. Тому рекордне зростання захворюваності коронавірусом в цій країні позначилося на галузі міжнародних морських перевезень. У екіпажах багато заражених, і порти закриваються для кораблів, які можуть принести вірус з Індії, повідомляє The Financial Times.

Ряд портів, включаючи Сінгапур і Фуджайра в ОАЕ, заборонили судам проводити ротацію членів екіпажів, змінюючи тих моряків, які нещодавно прибули з Індії, — щоб вони не сходили на берег. Порт у китайському Чжоушані заборонив заходження суден або екіпажів, які в останні три місяці відвідували Індію або Бангладеш, за даними компанії Wilhelmsen Ship Management, яка займається набором екіпажів.

Судноплавні менеджери також говорять, що тести на коронавірус у індійських моряків виявляються позитивними вже у морі, незважаючи на карантин і негативний результат тесту перед підйомом на борт. “Раніше у нас виявляли по одному-два хворих на кораблі, — каже генеральний директор сінгапурської Synergy Marine Group, що займається набором екіпажів, Раджеш Унні. — А зараз дуже швидко заражаються цілі суда, а це означає, що вони не можуть продовжувати свої рейси”.

Як повідомило портове управління ПАР, судно, що прибуло на цьому тижні в Дурбан з Індії, було поставлено на карантин після того, як тести 14 членів філіппінського екіпажу показали позитивний результат. Головний інженер судна помер від інфаркту.

Сінгапур розширив заборону, тепер він також включає екіпажі, які прибули з Пакистану і Бангладеш.

Обмеження можуть ще сильніше порушити постачання в світовій судноплавної галузі, яка і так страждає від браку судів і логістичних проблем, попереджають її учасники. Тим часом на неї, за даними ООН, припадає 80% транспортних поставок в світовій торгівлі.

Для ланцюжків поставок блокування Суецького каналу в березні “здасться квіточками в порівнянні з нездатністю міняти екіпажі”, говорить Марк О’Ніл, президент InterManager, яка представляє інтереси компаній, що займаються управлінням екіпажами.

Минулого літа через пандемію приблизно 400 000 морякам довелося затриматися на кораблях після закінчення контрактів. З тих пір їх кількість скоротилася, але нова глобальна хвиля коронавірусу, наростаюча з березня, змушує учасників галузі побоюватися повторення торішніх проблем. “Якщо збережуться нинішні обмеження на пересування, ми можемо опинитися в схожій ситуації і знову побачити кризу з заміною екіпажів, як в 2020 р.”, — стверджує Нілс Брус, директор з морського персоналу Maersk, найбільшого контейнерного перевізника в світі.

“Ситуація із заміною екіпажів стає все гірше і гірше. І це ще слабо сказано”, — вторить йому Карл Шоу, генеральний директор норвезької логістичної компанії Wilhelmsen, яка наймає в Індії приблизно 15% зі своїх 10 000 працівників. Вона перестала міняти екіпажі в країні з 24 квітня, як мінімум, до кінця травня. За словами Шоу, результати тестів на COVID-19 у місцевих моряків не встигали приходити до запланованого відходу суден, тому що “вся система охорони здоров’я в Індії фактично розвалилася”.

Німецька Bernhard Schulte Shipmanagement повідомила, що тимчасово заміняє індійців працівниками з інших країн.

Топ-менеджери судноплавних компаній вважають, що у моряків повинен бути пріоритет в глобальній кампанії по вакцинації, оскільки країни все частіше вводять для осіб, що в’їжджають, вимогу про наявність щеплення. Однак їх спроби діяти через Міжнародну морську організацію при ООН поки не дають відчутного результату. “Ми просто рвемо на собі волосся через пов’язані з вакцинацією бюрократію і політичні ігри, коли нас постійно ганяють по колу”, — скаржиться О’Ніл.

6 травня Індія повідомила про понад 410 000 хворих на COVID-19 і майже 4000 померлих днем раніше. В останні тижні країна ставить світові рекорди за цими показниками, система охорони здоров’я і похоронні служби не справляються.

Разом із Філіппінами і Китаєм Індія є одним з головних постачальників екіпажів у світовій судноплавної галузі. З приблизно 1,6 млн моряків, що працюють в торговельному флоті, близько 240 000 — з Індії, за даними Міжнародної палати судноплавства.

Як вже повідомляло NotaВene, 23 березня надвеликий контейнеровоз Ever Given сів на мілину в південній частині Суецького каналу в Єгипті і заблокував один з найжвавіших морських торговельних шляхів в світі. Через канал проходить близько 12% світової торгівлі.

Варто зазначити, що індекс вартості фрахту Baltic Dry, що відслідковує ціни на морські перевезення насипних і навалочних вантажів по всьому світу, піднявся до максимальної позначки за 11 років.

Total
0
Shares
Previous Article

Кількість вживаних легкових автомобілів в Україні зросла на 11%

Next Article

Китай збільшив експорт у квітні на 32,3%

Related Posts
Total
0
Share