Індійський чай зростає в ціні через спалах коронавірусу

Збір врожаю на чайних плантаціях в Індії знаходиться під загрозою через зростання захворюваності коронавірусом, повідомляє Financial Times.

Випадки масового зараження COVID-19 виявили як мінімум на 90 плантаціях в штаті Ассам — на нього припадає велика частина чайного виробництва в країні. Багато плантацій вже оголосили “зони стримування”, запровадили підвищені заходи безпеки.

Виробники попереджають, що, якщо влада не візьме пандемію під контроль, ціни на чай можуть зрости. При цьому індійські плантації страждають не тільки від COVID-19, але і критичної посухи. “У минулому році чайні плантації дивом врятувалися. Цього разу прогнози невтішні”, — заявив голова Чайного ради Індії Прабхат Безборуа.

Про сплески захворюваності повідомляють і на гірських плантаціях в штаті Західна Бенгалія, де вирощують чай дарджилінг. На думку експертів в області охорони здоров’я, спалахам захворюваності в обох штатах сприяли вибори до місцевих законодавчих зборів, які проходили з кінця березня до початку травня.

Індія посідає друге місце в світі з виробництва чаю після Китаю і конкурує на експортному ринку з Кенією і Шрі-Ланкою. В кінці квітня країна вперше стала світовим лідером за кількістю нових випадків захворюваності COVID-19 на добу. За даними на 16 травня, добовий приріст хворих перевищив 310 000, понад 4 000 осіб загинули.

Нагадаємо, що Індія також — один з головних світових постачальників моряків для екіпажів торгових суден. Тому рекордне зростання захворюваності коронавірусом в цій країні позначилося на галузі міжнародних морських перевезень. У екіпажах багато заражених, і порти закриваються для кораблів, які можуть принести вірус з Індії.

Ряд портів, включаючи Сінгапур і Фуджайра в ОАЕ, заборонили судам проводити ротацію членів екіпажів, змінюючи тих моряків, які нещодавно прибули з Індії, — щоб вони не сходили на берег. Порт у китайському Чжоушані заборонив заходження суден або екіпажів, які в останні три місяці відвідували Індію або Бангладеш, за даними компанії Wilhelmsen Ship Management, яка займається набором екіпажів.

Як вже повідомляло NotaВene, глобальні банки з офісами в Індії змушені переводити частину бізнес-функцій, а в деяких випадках і співробітників, в інші ділові центри світу через спалах COVID-19. Так вже зробили Wells Fargo і UBS.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна збільшила імпорт товарів до 15,02 млрд дол.

Next Article

Обсяги виробництва в металургії зросли на 5,2%

Related Posts
Total
0
Share