Індекс світових цін на продукти харчування виріс до максимума з 2014 р.

Індекс світових цін на продукти харчування виріс одинадцятий місяць поспіль і за підсумками квітня досяг максимального значення з травня 2014 р. в 122 пункти. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на дані звіту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO).

Зростання індексу в квітні склало 1,7% в порівнянні з березнем і 30,8% в порівнянні з квітнем 2020 р., йдеться в звіті.

Найбільше зростання в квітні показав індекс цукру: 3,9% (в порівнянні з березнем і 60% в порівнянні з квітнем 2020 р.). Індекси зернових та молочної продукції зросли на 1,2% (в порівнянні з березнем). Індекс цін на овочі за квітень виріс на 1,8%, м’яса — на 1%.

У березні, за даними FAO, найзначніше подорожчала рослинна олія. Її ціновий індекс виріс на 8% в порівнянні з березнем 2020 р. і досяг найвищої позначки з червня 2011 р. Експерти пояснювали зростання очікуваннями високого і стійкого попиту з боку виробників біодизельного палива. Трохи менше, але теж значно, зросли в порівнянні з лютим ціни на молочну — 3,9% — і м`ясну — 2,3% — продукцію, що пояснювалося зростанням попиту напередодні Великодніх свят.

Втім, поточний рівень індексу світових цін на продукти знаходиться на 12% нижче за історичний максимум, досягнутий в лютому 2011 р.

Індекс кошику продуктів харчування, складається з п’яти категорій: цукор, овочі, м’ясо, зернові та молочна продукція. Щомісяця розраховується Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН.

Рост цін на продовольчі товари штовхає вгору інфляцію. Розгін інфляції і зростання цін в I кварталі 2021 р. почалися, коли на порядку денному з’явився план президента США Джозефа Байдена про стимулювання американської економіки на додаткові 1,9 трлн дол.

Варто зазначити, що Україна поступається за рівнем підвищення цін. У березні у нас в країні виробники харчової продукції та тютюнових виробів підвищили ціни на 22%, а за кордоном — на 58,5%.

Total
0
Shares
Previous Article

Вакцина проти COVID-19 допомогла компанії Moderna вперше отримати прибуток

Next Article

Держстат повідомляє про сповільнення темпів інфляції

Related Posts
Total
0
Share