У вересні Україна імпортовула рекордний обсяг сиру: 3,8 тис. т сичужного та 626 тис. т плавленого. В цілому за три квартали імпорт сиру виріс на 11%, майже до 33,4 тис. т, повідомляє AgroPortal.
Український ринок сиру знаходиться в складній ситуації. Виробники, щоб уникнути збитків, піднімають ціни, хоча це і веде до зниження продажів.
“Подорожчання сирів вітчизняного виробництва стимулює імпорт європейських сирів, які хоч і подорожчали, але все одно дешевші за українські”, — відзначають аналітики “Інфагро”.
Минулого місяця в Україну імпортовано рекордний обсяг сиру: 3,8 тис. т сичужного та 626 тис. т плавленого. В цілому за три квартали імпорт сиру виріс на 11%, майже до 33,4 тис. т.
На категорію твердих і напівтвердих сирів, які надають пряму конкуренцію сирів більшості вітчизняних виробників, довелося 15,5 тис. т, що приблизно дорівнює торішньому імпорту. Минулого місяця імпорт такої продукції зріс відразу на 9% до рівня понад 2 тис. т.
Варто зазначити, що собівартість імпорту сиру марки Емменталь становить лише близько близько 155 грн / кг. У той же час вітчизняний сир типу “російський” навіть від маловідомих виробників, у крупному опті пропонується дистриб’юторам не дешевше 175 грн / кг.
Майже половина імпортованого сиру ввозиться з Польщі (46%), з Німеччини надходить 15%, з Нідерландів і Франції 9% і 8% відповідно.
Нагадаємо, що в 2020 р експорт сиру і сирних продуктів зменшився на 7% до 28,5 тис тонн. При цьому імпорт сичужного сиру (без сирних продуктів) виріс більш ніж в два рази, до 36 тис. тонн.
Як вже повідомляло NotaВene, в січні-вересні поточного року Україна імпортувала 38,4 тис. тонн сирів, що на 13,8% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
У грошовому еквіваленті імпорт сирів за дев’ять місяців склав 179,2 млн доларів США — на 20,4% більше, ніж за такий самий період 2020 р.