Імпорт напоїв в Україну збільшився в грошовому вимірі на 10%

За підсумками 2020 р. вартість імпортованих алкогольних і безалкогольних напоїв в Україну становила 587 млн доларів США, що на 10 % перевищило показник 2019 р., повідомляє Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки“.

За словами заступника директора інституту академіка Миколи Пугачова, левову частку у структурі вітчизняних закупівель продукції цієї групи агропродукції традиційно зайняли алкогольні напої з концентрацією спирту менш як 80 %. Це переважно коньяк, віскі, горілка, лікери і солодкі наливки, яких було імпортовано близько 74 тис. т на суму 227 млн дол. 

Виноградних та інших вин ввезено майже 91 тис. т вартістю 224 млн дол. Імпорт природних і мінеральних вод склав торік 126 тис. т на суму 68 млн дол., а солодового пива — 70 тис. т вартістю 67 млн дол. 

По кожному виду напоїв головні країни-постачальники відрізнялись, зазначає Пугачов. Зокрема, найбільші закупівлі природних і мінеральних вод імпортери здійснили в Грузії та Польщі, пива — в Мексиці, Бельгії та Німеччині. Різні вина закуповувалися переважно в Італії, Франції, Грузії та Іспанії, а міцний алкоголь — у Великій Британії, Грузії, Ірландії, Німеччині та Вірменії.

Загалом основним постачальником напоїв в Україну минулого року стали держави Євросоюзу. Вони забезпечили близько 2/3 вартісних обсягів імпорту. При цьому на загальні поставки даної продукції з Італії припало 18,5 % вартості імпорту, з Грузії — 14,9 %, Великої Британії — 8,7 %, Франції — 6,7 %.Німеччини — 6,5 %,

Нагадаємо, у 2020 р. експорт сиру і сирних продуктів зменшився на 7% до 28,5 тис тонн. При цьому імпорт сичужного сиру (без сирних продуктів) виріс більш ніж в два рази, до 36 тис. тонн. 

Як вже повідомляв NotaВene, експорт шотландського віскі скоротився на 23%, до 3,8 млрд фунтів стерлінгів в 2020 р., мінімального показника за 10 років, у зв’язку з пандемією коронавірусу і митами США.

Total
0
Shares
Previous Article

Нафтовий гігант Saudi Aramco в 2020 р. скоротив прибуток майже вдвічі

Next Article

Нацрада реформ підтримала зниження банківської комісії при оплаті платіжними картами

Related Posts
Total
0
Share